Karibik za 443 €

Tagy:  lietanie, lacné letenky, ubytovanie, karibik, bahamy, kuba, jamajka

Sponzorované odkazy:

Karibik za 443 €

Leto utieklo ako voda a opäť ho vystriedala studená jeseň a ešte studenšia zima, ktorú si budeme užívať ešte pár mesiacov. Ak patríte k milovníkom leta a slnečné lúče vám skrátka chýbajú, vydajte sa za exotikou, kde prakticky neprší a nekonečne dlhé pláže sú vám k dispozícii 24 hodín denne. Čo takto vyraziť do Karibiku za neuveriteľných 443 €?

Karibik je najjužnejšou časťou Severnej Ameriky a patrí k jednej z najobľúbenejších turistických destinácií sveta. Exotickú oblasť plnú kokosových paliem a bieleho piesku milujú ako Američania, Aziati, tak Európania. Karibské ostrovy si skrátka nemožno nezamilovať!

Bahamské ostrovy

Jednou z najznámejších oblastí Karibiku sú Bahamské ostrovy, nachádzajúce sa severovýchodne od Kuby a juhovýchodne od Floridy. Z USA je na Bahamy čo by kameňom dohodil, ak sa budete v Severnej Amerike nachádzať, určite si urobte menšiu zachádzku a spoznajte tento nezabudnuteľný panenský raj. Bahamské ostrovy patria k časti, ktorú medzi prvými objavil Krištof Kolumbus, ich vek sa teda datuje od roku 1492, rovnako ako objavenie Ameriky. Hlavným mestom je tu San Salvador, kde vás privítajú ústretoví obyvatelia a vynikajúca exotická kuchyňa.

Vykúpajte sa v Tichom oceáne už za 443 €, autor: blueheroncoVykúpajte sa v Tichom oceáne už za 443 €, autor: blueheronco

Kuba

Kuba je, ako je známe, najväčším ostrovným štátom Karibiku a tiež patrí k obľúbeným turistickým destináciám. Vďaka tunajšej vláde bola roky atmosféra v napätom duchu, to však nezabránilo turistom podnikať do tejto krásnej oblasti zájazdy vo veľkom štýle. Kuba rovnako tak, ako zvyšok Karibských oblastí, dominuje nádhernou prírodou, bujnou vegetáciou, priezračným morom a samozrejme skvostnými plážami, ktoré priamo nabádajú k leňošeniu.

Jamajka

Do tretice treba každopádne spomenúť Jamajku, ktorá je tiež pokladaná za poklad Karibiku. Ak niekde nájdete raj na zemi, kde je pokoj a pohoda v kombinácii s teplým podnebím a smaragdovým oceánom, je to práve na Jamajke. Tu sa narodil aj svetovo preslávený spevák Bob Marley a atletický bežec Usain Bolt. Zlé jazyky tvrdia, že je na Jamajke krásne vďaka opiátom, ktoré sa tu pestujú. Ale fakt, že tamojší obyvatelia sú milí a ústretoví, nemá s marihuanou rozhodne nič spoločné.

Kuba, Jamajka alebo Bahamy?, autor: Sergio SánchezKuba, Jamajka alebo Bahamy?, autor: Sergio Sánchez

Článok Karibik za 443 € bol publikovaný 30. listopadu 2013 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...