Malorca za 32 €

Tagy:  lacné letenky, malorca, španielsko, ryanair, cestovanie, lietanie, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Malorca za 32 €

Aj keď je jeseň v plnom prúde a v našich končinách zavládol chlad a zima, v niektorých európskych oblastiach sa môžete stále tešiť z príjemných teplôt a slniečka. Ak nie ste zimný typ a túžite po slnku a prehriatych plážach, vydajte sa v novembri na španielsku Malorku a to za neuveriteľných 32 €!

Malorca je najväčším ostrovom súostrovia Baleáry a rovnako tak zastáva toto prvenstvo v celom Španielsku. Do hlavných pevninských metropol je to z ostrova približne 200 kilometrov, menší výlet si preto môžete dovoliť a navštíviť tak miesta, pre ktoré by ste si inak museli vymedziť špeciálny termín. Tento ostrov je dlhý 110 kilometrov a široký približne 80 kilometrov, preto nie je nijako nemožné ho preskúmať skrz naskrz. Ak máte radi temperamentné oblasti s rozmanitou krajinou s nádychom exotiky, Malorca je miestom presne pre vás!

Keby sme hlbšie pátrali po pôvode mena ostrova, zistili by sme, že Malorca v preklade znamená pulzujúca, živý štýl života, ktorý je pre ostrov úplne typický. V prímorských letoviskách nájdete nespočetné množstvo hotelových komplexov a turizmus, ale v hlavnom meste, Palma de Malorca, to naozaj žije a ak sem zavítate vo večerných hodinách, zažijete na vlastnej koži nefalšovaný ruch mesta, hudbu a predovšetkým tanec na každom kroku. Španieli sú skrátka temperamentným národom, čo je v tomto mieste naozaj poznať.

Čo sa týka strávenia dovolenky na Malorke, neexistuje snáď jediný argument, kvôli ktorému by ste sa sem nemali vypraviť. Malorca disponuje, rovnako tak ako celé Španielsko, neuveriteľne krásnou a bujnou vegetáciou spolu s azúrovo priezračným morom a dlhými piesočnými plážami. Podnebie tu nie je suché, ale príjemne subtropické a slnko svieti celých 300 dní v roku, pričom zimné teploty neklesnú pod 15 stupňov.

S Ryanair za 32 €

Asi vás automaticky napadlo, že takto lacné letenky nebudú dielom nikoho iného, ako práve nízkonákladovej leteckej spoločnosti. Tentoraz sa jedná o populárny Ryanair, ktorý aj v novembri prichádza s akciami, z ktorých sa až tají dych. Írske aerolínie ročne prepravia na 50 miliónov pasažierov, čo svedčí nielen o lacných letenkách, ale aj o kvalite, kvôli ktorej sa turisti stále vracajú.

Článok Malorca za 32 € bol publikovaný 28. listopadu 2013 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...