Tipy na nákup lacnej letenky

Tagy:  lietanie, lietadlá, doprava, cestovanie, tipy na letenky, najlacnejšie letenky, akčné lety

Sponzorované odkazy:

Tipy na nákup lacnej letenky

Letecká preprava sa stala najrozšírenejším a najpopulárnejším druhom transportu vôbec. Vďaka lietadlám sa za niekoľko hodín premiestnime z jedného konca sveta na druhý, čo dokáže uľahčiť ako cestu na dovolenku, tak najrôznejšie obchodné transakcie, ktoré predtým trvali aj dlhé mesiace. Nutné teda je povedať, že letecké aerolínie a ich služby nám jednoznačne uľahčujú život a šetria čas, ktorého je v dnešnej dobe naozaj málo. Avšak málokto „vyhadzuje peniaze“ za predražené lístky a pokiaľ možno by najradšej cestoval za „pár šupiek“. Ak sa budete riadiť určitými kritériami, môže sa vám toto prianie vcelku ľahko vyplniť. Stačí len pozorne hľadať a využiť overené tipy na nákup lacných leteniek.

Nízko nákladová preprava

Samozrejme absolútne najlacnejšia, je doprava nízko nákladová. V slovenskom vyhľadávači veľmi ľahko nájdete zoznamy a porovnávanie cien európskych nízkorozpočtových aerolínií, ktoré vám zvyčajne poskytnú tie najatraktívnejšie lístky. Reč je o EasyJet, Wizzair a RyanAir, ktoré ale nemajú svoje zastúpenie v Bratislave. Pokiaľ ale narazíte na naozaj výhodný let, oplatí sa vám odletieť napríklad z Viedne.

Lietajte s nízko nákladovou dopravou, autor: puddy_ukLietajte s nízko nákladovou dopravou, autor: puddy_uk

Najlacnejšie letenky

Veľa z vás zasadne nadšene k počítaču a do googlu zadá pojem „najlacnejšie letenky“, následne vám vyjde zoznam akčných letov, ktoré ale veľakrát nie sú zďaleka tak lacné a výhodné, ako sa tvária. Tu je preto dobré využiť rezervačného systému Galileo, ktorý vám po zadaní určitého dátumu, vyhľadá tie naozaj najlacnejšie letenky, ktoré sú momentálne na trhu. Vy tak budete mať istotu, že pred sebou vidíte tie najnižšie ceny a podľa nich sa budete následne rozhodovať. Absolútne najlacnejšie letenky nájdete vtedy, ak vám nezáleží na termíne odletu. Plánujete si cestu do Paríža a nie ste zviazaní presným dátumom? Potom si najprv vyhľadajte termíny odletov a potom sa rozhodnite, pravdepodobne narazíte na letenky za pár desiatok eur, ktoré sa naozaj oplatia. Vďaka tomuto systému je možné za prepravu ušetriť aj do 100 €, stačí byť pozorný a trpezlivý.

Pár základných tipov

  • nákup letenky na rezervačnom systéme je mnohokrát lacnejší ako u klasických dopravcov
  • termíny odletov a príletov voľte v najmenej dopytované dni ako je utorok, streda alebo štvrtok
  • cestujte mimo atraktívnu sezónu (k moru sa vydajte v septembri alebo v októbri)
  • riaďte sa pravidlom „čím skôr nakúpite, tým menej zaplatíte“ a nespoliehajte na last minute
  • porovnávajte jednotlivé servery ponúkajúce letenky

Najlacnejšie letenky ponúka www.pelikan.cz

Článok Tipy na nákup lacnej letenky bol publikovaný 30. prosince 2013 v 06.30 v rubrike Letenky, Lietadlá a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...