Ako kúpiť najlacnejšie letenky?

Tagy:  letenka, lietadlo, internet, elektronické letenky, nízkonákladové letenky, letecké spoločnosti, nízkonákladové letecké spoločnosti

Sponzorované odkazy:

Ako kúpiť najlacnejšie letenky?

Ak čas od času niekam letíte a letenky si kupujete sami, možno vás prekvapuje, aké veľké rozdiely môžu byť v cenách leteniek do jedného cieľového miesta. A to nielen medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ale aj v spoločnosti jednej. Iste uznáte, že je naozaj zbytočné kupovať si drahé letenky, keď ich môžete zohnať až o polovicu lacnejšie. Venujte výberu dovolenky trochu viac času a ušetríte niekoľko sto eur.

Internet

Využívajte internetových obchodov. Ako asi všetko aj nákup letenky cez internet prináša výhody a nevýhody. Výhodou sú lacnejšie ceny, oplatí sa využívať sprostredkovateľov. Tí na jednom mieste v reálnom čase ponúkajú letenky od mnohých leteckých spoločností. Tak si môžete vybrať naozaj tú najlacnejšiu letenku v danom okamihu. Cena jedného miesta v lietadle sa môže meniť aj niekoľkokrát denne, preto si vymedzte určitý čas a hľadajte akčné ceny.

Sledujte zľavy a letenky na internete, autor: persephoneSledujte zľavy a letenky na internete, autor: persephone

Malé letiská

Vyhľadajte si okolité letiská. Mnoho sprostredkovateľov umožňuje aj vyhľadávanie letov na najbližších letiskách v blízkosti odletového, alebo príletového miesta. Presunom na malé letisko možno ušetriť veľa finančných prostriedkov za letiskové poplatky, ktoré sú na menších letiskách zvyčajne nižšie. Menšie letisko si vyberajú aj nízko-nákladové čiže low cost letecké spoločnosti. Buďte flexibilný v dátach odletu – posunom dňa odletu, alebo príletu prípadne aj hodiny môžete ušetriť aj niekoľko desiatok až stoviek eur a oplatí sa vyskúšať rôzne alternatívy.

Čím skôr tým lepšie

Platí väčšinou pravidlo, že čím skôr si letenku objednáte, tým býva lacnejšia. Nevyužívajte len „nonstop“ lety, v prípade zvolenia letu napríklad s dvoma prestupmi môžete tiež ušetriť. Nevýhodou je dlhší čas strávený pri ceste a prestupovaní. Obzvlášť vhodné je nechať si dostatok času na prestup, pretože by sa vám mohlo stať, že sa oneskoríte na prílete a ďalší spoj už nestihnete. S tým súvisí ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje cenu letenky.

Dva v jednom

Kupujte letenky v balíkoch, kúpou hotelovej izby spoločne s letenkou môžete ušetriť veľa finančných prostriedkov. Samozrejme rezervovanie hotela prináša províziu agentúre, takže agentúra môže zľaviť na celkovej cene buď zlacnením letenky alebo zľavou ceny ubytovania.

Článok Ako kúpiť najlacnejšie letenky? bol publikovaný 5. prosince 2013 v 06.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...