Do Chicaga a New Yorku za 400 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, amerika, usa, chicago, new york

Sponzorované odkazy:

Do Chicaga a New Yorku za 400 €

Cestovanie je jednou z najobľúbenejších činností väčšiny ľudí na celej planéte a prečo by aj nie. Pozrieť sa do zahraničia nám umožní únik od každodenného stereotypu, poznanie inej kultúry, architektúry, ľudí, kuchýň a mnoho ďalšieho, na čo následne spomíname dlhé roky, niekedy dokonca po zvyšok života. Väčšina z nás už precestovala Európu, či už hovoríme o kratších poznávacích pobytoch v podobe eurovíkendov, dovoleniek pri Stredozemnom mori alebo lyžiarskych zájazdov. Nie je teda divné, že nás postupom času začali lákať diaľky a to konkrétne ospevovaná krajina splnených snov – Amerika. Spojené štáty americké sa svojim charakterom od krajín európskych tak líšia, že je úplne prirodzená naša zvedavosť a túžba ich dokonale spoznať. Na cestu za takýmto dobrodružstvom je ale treba mať nielen dostatok odvahy, ale aj financií, ktoré sú často tou najväčšou prekážkou. Ak sa chcete vydať na západnú pologuľu, zbaľte si veci a do Chicaga alebo New Yorku sa vydajte už teraz a to za neuveriteľných 400 €!

Každého, kto by sa rád pozrel do USA, väčšinou lákajú väčšie mestá či dokonca metropoly a také miesta, ktoré z nejakých dôvodov vstúpili do histórie alebo podvedomia ľudí. Medzi najatraktívnejšie a všeobecne turistami najnavštevovanejšie oblasti tak patrí Kalifornia, konkrétne napríklad San Francisco, Hollywood a Los Angeles, ďalej potom Las Vegas v Nevade, Miami na Floride a v neposlednom rade hlavné mesto USA Washington DC, Chicago a samozrejme slávny New York.

Do Chicaga za akčné ceny, autor: Nimesh MDo Chicaga za akčné ceny, autor: Nimesh M

Prečo navštíviť práve Chicago? Odpoveď na túto otázku je veľmi prostá. Mesto je síce preslávené svojím vetrom a chladnejším počasím, ktoré by vás možno mohlo odrádzať, ale okrem týchto negatív tu nájdete prekrásnu architektúru a to ako dobovú tak historickú, vynikajúcu americkú kuchyňu, ústretové obyvateľstvo, ale aj veľa zelene a prírody, čo je na metropolu vskutku nezvyklé.

No a dôvodov, prečo sa pozrieť do niekoľko milionového New Yorku je naozaj nespočetné množstvo. Na planéte zem snáď nie je človek, ktorý by aspoň raz za svoj ​​život o tomto meste svetiel nikdy nepočul. Populárny Mannhattan je vidieť v každom druhom americkom filme, dozaista tu stretnete aspoň jednu celebritu, na každom rohu narazíte na luxusný butik, na vlastné oči uvidíte slávne mrakodrapy a až budete mať hlad, je úplne na vás či stavíte na tradičný hamburger s hranolčekmi alebo vyskúšate jednu z tisícky multikultúrnych reštaurácií, fast foodov a bistier.

Letenky do New Yorku alebo Chicaga sa obvykle pohybujú okolo 880 €, avšak bez táx a poplatkov, ktoré sa následne vyšplhajú niekedy až k dvojnásobnej sume. Potom vás taký „výlet“ môže vyjsť naozaj na poriadnu sumičku. Teraz sa ale s American Airlines môžete do oboch týchto krajín pozrieť za skvelých 400 € a to vrátane všetkých poplatkov.

Článok Do Chicaga a New Yorku za 400 € bol publikovaný 17. listopadu 2013 v 06.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...