Do Hongkongu za 453 €!

Tagy:  akčné letenky, lacné letenky, last minute, cestovanie, lietanie, hongkong, ostrov

Sponzorované odkazy:

Do Hongkongu za 453 €!

Keby sme urobili menší prieskum okolia s otázkou najtajnejších snov, takmer každý by odpovedal, že by ich najväčším prianím bolo precestovať celý svet a spoznať kultúry, ktoré sú diametrálne odlišné od tej našej. Väčšina ľudí sa pravidelne vydáva na letnú dovolenku k Stredozemnému moru, podniká eurovíkendy po európskych metropolách a maximálne zavíta o trochu ďalej, a to buď do Egypta alebo do Turecka.

K tomu, aby ste si dopriali ten luxus a videli Empire State Building či Veľký čínsky múr na vlastné oči, je potrebné vlastniť veľa financií, ktorými priemerný slovenský občan bohužiaľ nedisponuje. Avšak doba dnes praje nízko nákladovému cestovaniu a last minute letenkám, vďaka ktorým sa aj do tých najvzdialenejších destinácií môžete pozrieť za neuveriteľne nízke ceny. Čo tak navštíviť Hongkong a zaplatiť za cestu tam aj späť len 453 €? To nie je sen, ale realita 21. storočia.

Hongkong je pravou metropolou, autor: Zachary BaumgartnerHongkong je pravou metropolou, autor: Zachary Baumgartner

Spoznajte krásy Hongkongu

Územie dnešného Hongkongu sa nachádza pri delte rieky ústiacej do Juhočínskeho mora a jeho rozloha sa počíta na 1092 kilometrov štvorcových. Oblasť rozhodne nepatrí k najmenším a čo sa zaľudnenia týka, môže sa pýšiť siedmimi miliónmi obyvateľov rovnako tak, ako kopa významných svetových metropol. 95 percent obyvateľstva tvoria Číňania, pričom okolo 75 percent celkovej populácie žije na vidieku a mestskému ruchu príliš neholduje. Ľudia tu hovoria kantonským dialektom čínštiny. Čo je ale veľmi zvláštne je fakt, že sa v Hongkongu naozaj často stretnete s angličtinou a to nielen v bežnom dennom živote, ale aj na úradoch, v múzeách a galériách, v reštauráciách a dokonca v divadlách a kinách. V tomto smere je teda Hongkong veľmi pokrokový a vyspelý. Cudzinci sa tu tak vďaka minimu jazykovej bariéry cítia uvoľnenejšie a svoj ​​pobyt si môžu náležite užiť.

Ak by ste náhodou nadobudli dojem, že by ste sa na ostrove mohli nudiť, potom je potrebné vás okamžite vyviesť z omylu. Okrem toho, že tu panuje celkom príjemná atmosféra, obyvatelia sú ústretoví a spoznať miestnu kuchyňu bude rozhodne zážitok, máte sa na čo tešiť aj v oblasti kultúry, architektúry a kuriozít. Populárnym a svetovo presláveným miestom je v Hongkongu Oceánsky park, ktorý sa svojou rozlohou stal najväčším územím svojho druhu. Kto navštívi Hongkong a neabsolvuje cestu do Oceánskeho parku, ako by tu ani nebol.

Na svoje si určite prídu aj milovníci turistiky, pretože ostrov je veľmi rozmanitý a rovnako ako vlastné prekrásne nížiny, pýši sa aj množstvom hornatiny, ktoré vďaka nepríliš vysokým výškam, ktoré neprekročia 600 metrov nad morom, môžete bez problémov zdolať.

Hongkong za akčné ceny

Ak vás Hongkong zaujal a túžite ho spoznať na vlastnej koži, vydajte sa na cesty so spoločnosťou Etihad Airways a to za neuveriteľných 453 €.

Na ostrove nájdete bujnú vegetáciu, autor: VasenkaPhotographyNa ostrove nájdete bujnú vegetáciu, autor: VasenkaPhotography

Článok Do Hongkongu za 453 €! bol publikovaný 14. listopadu 2013 v 06.45 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...