Air Europa

Tagy:  letecká spoločnosť, air europa, lietanie, cestovanie, lety, lacné letenky, letisko, španielsko, malorka

Sponzorované odkazy:

Air Europa

Leteckých spoločností je dnes na trhu neuveriteľné množstvo. Od nízkonákladových, cez špecializované na biznis lety až po tie najluxusnejšie. Výber teda vskutku pestrý a nie je sa čomu čudovať, pretože práve letecká doprava patrí k najvyhľadáva­nejším. Avšak ako to býva, nie každý robí svoju prácu dobre a preto by ste mali vedieť, s kým si sadáte na palubu a predovšetkým, komu počas letu zveríte do rúk svoj ​​drahocenný život.

Tie najznámejšie letecké spoločnosti ako je Lufthansa, KLM, Air France, US Airways, American Airlines, ČSA a podobne, sa pýšia neuveriteľnou prestížou a skvelými referenciami čo do bezpečnosti aj pohodlia. Ale pravdou je, že si za tieto služby musíte trochu priplatiť. Našťastie existuje celý rad aerolínií, ktoré síce nemajú tak známe meno, ale nie sú o nič menej kvalitné a napriek tomu vám ponúknu letenky za skvelé ceny. Jednou z nich je napríklad Air Europa.

Letecká spoločnosť Air Europa bola založená v roku 1986 pod celým menom Air Europa Líneas Aéreas. Z názvu môžete celkom ľahko odvodiť, že svoj ​​pôvod má firma v Španielsku, konkrétne potom na Malorke, kde má dodnes svoje hlavné stanovište. Dlhé roky bola aerolinka zo 75 percent vlastnená španielskymi bankami, to sa ale zmenilo a Air Europa je dnes španielskou leteckou spoločnosťou, ktorá je súkromná a predovšetkým ako prvá svojho druhu v krajine poskytovala vnútroštátne lety.

Lietajte po celej Európe lacno, autor: rickcLietajte po celej Európe lacno, autor: rickc

Každá letecká spoločnosť, ktorá sa môže chváliť dobrou povesťou a kvalitnými službami je na zozname niektorej z významných asociácií a u Air Europa tomu rozhodne nie je inak. Aerolínie sa roku 2007, konkrétne potom 1. septembra, stali právoplatným členom aliancie SkyTeam a tým sa definitívne zaradili k najprestížnejším leteckým firmám na svete.

Ako samotný názov napovedá, spoločnosť sa špecializuje výhradne na Európu, kde poskytuje lety až do 44 atraktívnych destinácií. Španielsko, oblasti Stredomoria ako Taliansko, Grécko a Cyprus, Paríž, Rím, Severnú, Strednú i Východnú Európu a veľa ďalších miest môžete s Air Europa navštíviť.

Pomerne bohatá letecká flotila spoločnosti Air Europa sa skladá z lietadiel Boeing 737/800, Airbus 330/200 a Boeing 767/300.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Air Europa bol publikovaný 3. listopadu 2013 v 06.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...