Cestovanie podľa rozpočtu

Tagy:  lietanie, lacné letenky, ubytovanie, rozpočet, strava, pobyt, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Cestovanie podľa rozpočtu

Cestovanie je obľúbeným koníčkom takmer každého z nás a rozhodne nie je sa čomu čudovať, lebo koho by nebavilo spoznávať nové miesta, nových ľudí, objavovať úchvatné zákutia a zoznamovať sa s odlišnými kultúrami a zvykmi. Avšak každá zábava niečo stojí a táto obzvlášť. Čo teda robiť, ak by ste sa aspoň raz ročne radi pozreli za hranice našej vlasti a pritom neminuli stovky eur? Naučte sa cestovať podľa rozpočtu a užite si krásnu letnú dovolenku, zimné lyžovanie alebo predĺžený víkend za pár eur.

Cestovanie podľa rozpočtu je praktickou a veľmi ekonomickou variantov pre všetkých, ktorí práve neoplývajú prebytočnými financiami, ale napriek tomu sa nechcú vzdať cestovania. Možno ste až doteraz žili v domnienke, že poznávať okolité štáty a európske metropoly sa bez peňazí skrátka nedá, opak je ale pravdou a ak sa dokážete uskromniť a rozumne nakupovať, nič nie je prekážkou.

Začnite s dopravou

Bohužiaľ tou najdrahšou položkou na cestovanie býva zvyčajne doprava, ktorá môže stáť aj niekoľko sto eur. Našli ste si lacné ubytovanie, vreckové nepotrebujete, ale letenka vás vyjde na 200 € za osobu? Potom pravdepodobne zle hľadáte. Dnes existuje niekoľko nízkonákladových a charterových leteckých spoločností, ktoré vás do európskych miest či iných kútov tohto kontinentu dopravia za neuveriteľne nízke, často až smiešne ceny. Do Milána sa napríklad pozriete za 30 €, do Paríža za 25 a Amsterdam na vás čaká už za 28 €. A ak leteckej doprave neholdujete, vždy sa môžete vydať autobusom či vlakom, ktorý tiež nevyjde draho.

Hľadajte lacné letenky, autor: soonHľadajte lacné letenky, autor: soon

Najlacnejšie ubytovanie

Ak chcete výrazne ušetriť aj na ubytovaní, zabudnite na hotely v centre mesta a radšej sa vydajte na okraj a pýtajte sa na drobnejšie apartmány či zapadnuté rodinné hotelíky, ktoré vám poskytnú strechu nad hlavou za pár euro na noc. Pravda je, že nemôžete počítať s luxusným vybavením a s teplými raňajkami, to je ale samozrejme daň za lacné ubytovanie. No a pre tých odvážnejších je tu aj variant v podobe hostelov, ktorý je úplne logicky ekonomicky absolútne najvýhodnejší.

Šetrite na strave

Tu si dáme obed pod Eiffelovou vežou, tam si zase kúpime koláč a kávu do ruky a na večeru si zájdeme do hotela. Takéto stravovanie vás vo výsledku môže vyjsť neuveriteľne draho a vyšplhať sa na naozaj vysoké sumy. Ak chcete vidieť čo najviac za čo najmenej peňazí, naučte sa pripravovať si vlastné raňajky, variť si a obedovať lacnejšie. Pečivo, kávu, pitie, sladkosti a veľa ďalšieho zaobstaráte v supermarketoch a obed vám poskytnú jedálne či fast foody, kde nájdete okrem mastných hamburgerov aj zdravšie varianty v podobe tortil alebo sendvičov.

Nakupujte jedlo v supermarketoch, autor: steve-a-johnsonNakupujte jedlo v supermarketoch, autor: steve-a-johnson

Článok Cestovanie podľa rozpočtu bol publikovaný 4. listopadu 2013 v 07.00 v rubrike Letenky a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...