Hostely alebo najlacnejšie ubytovanie

Tagy:  hostely, cestovanie, ubytovanie, lacné ubytovanie, nocľah

Sponzorované odkazy:

Hostely alebo najlacnejšie ubytovanie

Cestovanie je jedným z najväčších koníčkov väčšiny ľudí. No uznajte sami, komu by sa nepáčilo spoznávať nové kultúry, historické pamiatky a získať zážitky, na ktoré sa nedá zabudnúť po zvyšok života. Samozrejme táto záľuba má určité kritériá, bez ktorých ju nemožno uskutočniť a jedným z nich sú dôležité financie. Letenky, aj keď akčné a neuveriteľne výhodné, nejaké to euro stoja vždy, ďalej musíte myslieť na cenu dopravy z letiska a v destinácii, kam sa hodláte vypraviť, rozhodne potrebujete nejaké vreckové na prežitie v zahraničí a v neposlednom rade je potrebné našetriť na ubytovanie, ktoré nebýva vždy najlacnejšie. Ak sa chystáte na letnú dovolenku, potom je pre vás určitý luxus a komfort asi istou požiadavkou, ale v prípade, že cestujete za poznaním a vaším cieľom je navštíviť čo najviac miest za čo najkratšiu dobu, jednodňové pobyty v luxusných hoteloch sa vám rozhodne neoplatia. Stavte preto na absolútne najlacnejší spôsob nocľahu, ktorým sú hostely.

Pre koho je hostel určený?

Hostely sú určené predovšetkým pre nízkonákladových cestovateľov, ktorí majú napnutý rozpočet a rozhodne si nemôžu dovoliť utrácať. Sú nimi najčastejšie študenti, ktorí sa len s pár drobnosťami, vydávajú naprieč celou Európou. Rozhodne však neplatí, že ak nie ste študent, nemáte v hosteli čo robiť, aj pre vás sa tu nájde miesto na prespanie a to aj za veľmi nízku cenu.

Hostely sú spoločné izby, autor: conitarsHostely sú spoločné izby, autor: conitars

Kde hostely nájdete?

Ohromnou výhodou hostelov je fakt, že sa často objavujú priamo v centre danej metropoly, bez toho, aby boli výrazne drahšie. Za smiešne peniaze sa preto ľahko ubytujete v blízkosti Eiffelovej veže, naproti Kolosea či s výhľadom na londýnsky parlament. Mesto tak budete mať ako na dlani a nič vám nebude brániť v jeho poznávaní. Najväčšej obľube sa hostely tešia práve v Paríži, Ríme a Londýne, ďalej potom v Barcelone, Miláne, Madride alebo dokonca v Štokholme.

Ako hostely fungujú?

A prečo sú vlastne hostely také lacné? Ich princíp spočíva v takzvaných „dormitory rooms“, čiže spoločných izbách. Jednu izba tak obýva viac cudzích ľudí naraz a z toho dôvodu sú ceny extrémne nízke. Hostely sú teda určené pre jedincov, ktorým nevadí že im chýba súkromie a prípadne sa zoznámiť s cudzincami z celej planéty.

Nevýhoda hostelov

Istou nevýhodou hostelov je fakt, že nikdy neviete, s kým na izbe skončíte, preto samozrejme hrozia krádeže a prípadné konflikty. Pre tých, ktorí sa chcú v hosteli ubytovať je najideálnejšie cestovať len so základnými potrebami, cez deň mať všetko pri sebe a v noci si osobné doklady a cennosti uzamykať.

Článok Hostely alebo najlacnejšie ubytovanie bol publikovaný 2. ledna 2014 v 06.30 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...