Letenky do Izraela za bezkonkurenčné ceny

Tagy:  Izrael, krajina, národ, kultúra, náboženstvo, história, dovolenka, zájazd, pokrm, jedlo, ubytovanie

Sponzorované odkazy:

Letenky do Izraela za bezkonkurenčné ceny

Izrael je mestom mnohých protikladov, ktoré priťahujú nejedného zvedavého turistu. Takmer šesť tisíc rokov starý Izrael v sebe koncentruje niekoľko filozofických a náboženských prúdov pre moslimov, židov a kresťanov. Ak patríte k milovníkom historických koreňov a žiadna architektonicky unikátna stavba vám nie je cudzia, budete tu ako ryba vo vode. Okrem dejín, ktoré sú v posvätnom Izraeli takmer hmatateľné sa stretnete s príjemnými miestnymi občanmi, ochutnáte tradičné pokrmy a tiež si nezabudnite nakúpiť korenie a suveníry, ktoré u nás nezoženiete.

Izrael je starý vyše šesť tisíc rokov a pôvodne sa volal Jericho. Za tú dobu tadiaľ prešla kopa kočovných kmeňov, ale aj historicky dôležité národy ako sú Gréci, Rimania, Arabi, európski križiaci, Mamelukovia a Turci. Dnešný názov mesta je nejasný, ale isté legendy hovoria, že meno Izrael dostal Izákov syn Jakub, a to v preklade znamená „bojovník Boží“. Jakub mal dvanásť synov, ktorých potomkovia po vyjdení z Egypta vytvorili izraelský národ. Za dlhé stáročia rozptýlenia medzi inými národmi židia nikdy neprerušili putá so svojou vlasťou. Založením štátu Izrael v roku 1948 bola obnovená židovská nezávislosť, stratená pred dvoma tisíckami rokov. Ako ste už iste pochopili, Izrael je mestom mnohých kultúr a zmesou etník, ktoré za posledné desiatky rokov vzrástli až na osemnásobok pôvodného počtu. Sedemmiliónový Izrael sa tak stal klasickým multikultúrnom mestom, ktorý privíta každého cestovateľa.

Tradičné izraelské jedlo hummus, autor: peramu sinquiTradičné izraelské jedlo hummus, autor: peramu sinqui

Atraktivitu mesta si tunajší občania veľmi dobre uvedomujú, preto aj svoju živnosť zamerali prevažne na turizmus, ktorý im zarába slušné peniaze. Ubytovanie v Izraeli nepatrí k najlacnejším, dokonca aj drobné hostely vyjdú pomerne draho. Zato je tu všade čisto, obyvatelia si zakladajú na dobrej povesti a preto udržujú poriadok. Ak chcete čo najviac ušetriť, prineste si potrebné jedlo z domova a tu si kupujte iba pečivo či tradičný pita chlieb. Tunajšie pokrmy však ochutnajte, prišli by ste o veľký zážitok v podobe gurmánskej dobroty.

Z Izraela si okrem originálnych darčekov môžete doviesť aj oblečenie, ktorého je v extra moderných nákupných centrách požehnane. Nájdete tu svetoznáme módne značky, ale aj typické turecké obchody.

Letenky

Síce Izrael nepatrí k najlacnejším destináciám, avšak čo sa leteniek týka, môžete výrazne ušetriť. Pri kúpe letenky od spoločnosti Air Baltic zaplatíte krásnych 195 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Tak hurá do Izraela!

Izrael je zmesou mnohých národov a kultúr, autor: dave torranIzrael je zmesou mnohých národov a kultúr, autor: dave torran

Najlacnejšie letenky do Izraela ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Izraela za bezkonkurenčné ceny bol publikovaný 29. června 2013 v 05.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...