Letenky do Hanoi - spoznajte Vietnam tak, ako ho nepoznáte

Tagy:  hanoi, letenky hanoi, letenky do hanoi, vietnam, krajiny, dovolenka, príroda, obyvatelia, mesto, doprava

Sponzorované odkazy:

Letenky do Hanoi - spoznajte Vietnam tak, ako ho nepoznáte

Vietnam je v Slovenskej republike prakticky odjakživa pokladaný za menejcennú krajinu, nie je sa čomu diviť, pretože na každom rohu vidíme občerstvenie, potraviny či odevy tamojších obyvateľov. Ich hojný počet tu v nás automaticky vyvoláva dojem, že je Vietnam chudobný a teda nestojí za návštevu. Opak je však pravdou, nielen, že sa oblasť južnej Ázie pýši bohatou úrodou surovín všetkého druhu, turistom ponúka nespočetné množstvo pozitív, ktoré priamo nabádajú k dovolenke. Príroda Vietnamu je takmer totožná s krajinou Thajska, ktorá patrí k najnavštevo­vanejším destináciám vôbec. Oproti spomínanej krajine však svojim návštevníkom ponúka priateľskú náruč, čistú klímu, smaragdové more a predovšetkým, lacné ubytovanie a stravu. Sčítané a podčiarknuté, Vietnam je rajom na zemi.

Hanoi sa rovnako, ako celá krajina pýši krásnou krajinou, autor: Wata MeHanoi sa rovnako, ako celá krajina pýši krásnou krajinou, autor: Wata Me

Hanoi je síce mesto, nachádzajúce sa pozdĺž oboch brehov Červenej rieky, svojou rozlohou však skôr pripomína charakter dediny, lebo nemá ani periférie. Prakticky zo všetkých strán mesto lemujú ryžové polia, obyvatelia si tak na nedostatok surovín nesťažujú. Vietnam celkovo dominuje obrovskou kopou zelene a Hanoi nie je výnimkou, o čom svedčia aj miestne parky plné prekrásnych stromov a kríkov. Najväčším problémom mesta je zaľudnenosť, tá je na menšiu rozlohu akosi neprimeraná, tento nadbytok miestnych obyvateľov sa najviac odráža v doprave. Mesto nemá financie na metro ani električky, v prevádzke je len MHD, ale vo veľmi nedostačujúcom počte a intervaloch. Občania sa tak často nedostavia do škôl či zamestnania. Automobily pre väčšinu miestnych nepripadajú kvôli vysokým cenám do úvahy, jediným riešením sa tak stali motocykle, ktorých je v meste nespočetne. Ranný a popoludňajší Hanoi tak denne pripomína skôr motocyklové preteky ako bežnú dopravu.

Doprava síce nie je práve silnou stránkou mesta, avšak čo sa prírody týka, je z čoho vyberať. Hanoi je vďaka nulovej nadmorskej výške a Červenej rieke plný jazier, jazierok, rovnako tak historických i kultúrnych pamiatok, ktoré stoja za pohľad. Jednoznačne k najväčším lákadlám patrí Ho Či Minovo mauzóleum, Ho Či Minov dom, prezidentský palác, pagoda Tran Quoc, divadlo vodných bábok, budova opery, chrám literatúry a nespočetné množstvo múzeí.

Letenky

Teraz sa z pražskej Ruzyně do vietnamského Hanoja pozriete za príjemných 395 € a to so spoločnosťou Asianairlines. Letenky sú samozrejme so spiatočným letom a vrátane všetkých letiskových poplatkov.

Mesto Hanoi sa rozkladá pozdĺž oboch brehov Červenej rieky, autor: Rachel ChamberMesto Hanoi sa rozkladá pozdĺž oboch brehov Červenej rieky, autor: Rachel Chamber

Najlacnejšie letenky do Hanoi ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Hanoi - spoznajte Vietnam tak, ako ho nepoznáte bol publikovaný 28. června 2013 v 05.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...