Letenky do Birminghamu - za kultúrou ešte dnes

Tagy:  Birmingham, anglicko, veľká británia, kultúra, dovolenka, zájazd, história, múzeum, galéria, art galéria

Sponzorované odkazy:

Letenky do Birminghamu - za kultúrou ešte dnes

Letná dovolenka nemusí nutne znamenať odcestovať za oceán či k prímorským destináciám, ak patríte k milovníkom kultúry, dejín a anglickej klímy, vydajte sa preskúmať krásy Birminghamu, ktorý sa nachádza takmer uprostred Spojeného kráľovstva. Svojou rozlohou a počtom obyvateľov, ktorý číta niečo málo cez milión, nepatrí k najväčším metropolám krajiny, ale napriek tomu sa môže pýšiť najrôznejšími prvenstvami v podobe vyspelej ekonomiky, historického centra a mnohým ďalším. Mesto je rušné vo dne v noci, preto si tu dozaista užijete.

Birmingham je, ako už bolo naznačené, kozmopolitné a vzrušujúce mesto, kde sa organizuje celá škála umeleckých udalostí, neprekonateľných koncertov, a divadelných predstavení. Je domovom symfonického orchestra City of Birmingham Symphony Orchestra a Birminghamského kráľovského baletu. Birmingham je jednoducho mestom svetovej kultúry a v týchto smeroch pravdepodobne prevyšuje aj majestátny Londýn. Aj keď prvé zmienky o meste siahajú hlboko do histórie, za svoju súčasnú pozíciu veľmi dôležitého centra nielen kultúry vďačí metropola regiónu West Midlands rozvoju, ktorý bol naštartovaný priemyselnou revolúciou v 18. storočí. Od tohto obdobia význam Birminghamu stále vzrastal, až sa z neho stalo priemyselné srdce celého Spojeného kráľovstva.

Birmingham je centrom kultúry a priemyslu, autor: steeve gooBirmingham je centrom kultúry a priemyslu, autor: steeve goo

Okrem klasických baletných predstavení si posvieťte tiež na miestne múzeá či Art galériu, kde nájdete svetovo preslávené diela od 14. do 21. storočia a veľa historických unikátov, ktoré inde neuvidíte. Ak vás viac ako umenie zaujíma veda, navštívte múzeum menom Thinktank, súčasť moderného komplexu Millennium Point, v ktorom budete môcť prísť na kĺb vedeckým otázkam minulosti, súčasnosti aj budúcnosti.

Možno ste nadobudli dojem, že je Birmingham mesto neustáleho rozvoja, čiže tu nenájdete príliš veľa zelene, opak je však pravdou. Rovnako tak, ako sa New York pýši obrím Central parkom, v Birminghame leží prekrásny Sutton Park oplývajúci kvetinami, kríkmi a zaujímavými lavičkami. V blízkosti centra sa nachádza botanická a zoologická záhrada otvorená širokej verejnosti.

Letenky

S nízkonákladovou spoločnosťou bmibaby sa do anglického Birminghamu teraz pozriete za príjemných 75 € a to vrátane letiskových poplatkov a spiatočnej cesty.

Navštívte miestne múzeá a art galériu, autor: melanie followNavštívte miestne múzeá a art galériu, autor: melanie follow

Najlacnejšie letenky do Birminghamu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Birminghamu - za kultúrou ešte dnes bol publikovaný 27. června 2013 v 05.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...