Letenky Viedeň - spoznajte rakúsku architektúru

Tagy:  Viedeň, rakúsko, architektúra, pamiatky, Prater, Hofburg

Sponzorované odkazy:

Letenky Viedeň - spoznajte rakúsku architektúru

Viedeň sa so svojim pôvabom radí k najkrajším a najnavštevovanejším hlavným mestám Európy. Vďaka svojej jedinečnej architektúre a luxusným reštauráciám si ju nemožno nezamilovať.

Viedeň patrí medzi najznámejšie a najväčšie mestá Rakúska. Rozkladá sa na rieke Dunaj a žije v nej približne 1 700 000 oby­vateľov. Viedeň ponúka svojim návštevníkom bohatú tradíciu, históriu a nespočetné množstvo kultúrnych a historických pamiatok. V roku 2001 bolo toto hlavné mesto Rakúska zapísané na zoznam svetového dedičstva Unesco.

Ak Vás vo Viedni nezaujme široká škála ponúkaných pokrmov, iste si nájdete zaľúbenie v kultúrnej kráse tohto históriou opradeného mesta. Môžete navštíviť napríklad najväčší múzejný komplex Hofburg, románske a gotické kostoly a barokové paláce. Ak ovládate nemecký jazyk, odporúčam navštíviť národnú knižnicu alebo trebárs najvýznamnejšie rakúske divadlo s názvom Burgtheater.

Viedenská radnica je takmer rovnaká ako radnica v Liberci, autor: peter sebornViedenská radnica je takmer rovnaká ako radnica v Liberci, autor: peter seborn

Trocha histórie

Vďaka svojej výhodnej polohe a miernej klímy je Viedeň trvalo osídlená už od mladšej doby kamennej. Svoj názov dostala podľa keltskej osady s názvom Vedunia. Mesto bolo dobyté Rimanmi, ktorí Viedeň opustili v piatom storočí. Viedeň sa stala hlavným mestom Rakúska až roku 1155, pri jednom zo svojich návratov tu bol zajatý anglický kráľ Richard I. Levie srdce. V roku 1921 sa z Viedne stala plne samostatná spolková krajina. Až do roku 1945 bolo Rakúsko pripojené k Nemecku. Od 70. rokov prechádza mesto ďalším veľkým rozvojom a stáva sa tak pre svoju neutralitu sídlom mnohých medzinárodných organizácií.

Prater

Prater je miestom zábavy ako pre malých tak veľkých nadšencov parkov. Prvé atrakcie tu boli postavené až o storočie neskôr. Najvýznamnejšou z nich je Wiener Riesenrad, obrovské 64 metrov vysoké ruské kolo, ktoré bolo uvedené do prevádzky v roku 1897. Pôvodne malo 30 kabínok, v roku 1945 bol ich počet znížený na polovicu. Jazda na Riesenrad ponúka výhľad na celú Viedeň. Okrem klasickej prechádzky je možné prenajať si špeciálne zariadenú kabínu pre romantickú večeru.

Hofburg

Hofburg, niekdajšie sídlo cisárov, je dnes miestom, kde má svoju kanceláriu rakúsky prezident, a predovšetkým miestom lákajúcim k prehliadke všetkých návštevníkov Viedne. V súčasnej dobe sa v Hofburgu okrem prezidentských kancelárií nachádza niekoľko turistických lákadiel. Patria medzi ne predovšetkým Múzeum Sisi, Klenotnica, Strieborná komnata, Španielska dvorná jazdecká škola, Rakúska národná knižnica, Múzeum Efezu, Priľahlé záhrady Volksgarten, Burggarten s Domom motýľov.

Letenky

Letenky do Viedne vám spoločnosť Wizzair ponúka už za 47 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Vo Viedni sa môžete tešiť z prekrásnej architektúry, autor: anatoleVo Viedni sa môžete tešiť z prekrásnej architektúry, autor: anatole

Najlacnejšie letenky do Belgicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Viedeň - spoznajte rakúsku architektúru bol publikovaný 26. června 2013 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...