Letenky na Malagu - letná dovolenka v Španielsku

Tagy:  Malaga, španielsko, dovolenka, more, história, počasie, poloha, ostrov

Sponzorované odkazy:

Letenky na Malagu - letná dovolenka v Španielsku

Prázdniny sa rýchlo blížia a vaše ratolesti sa určite hlásia s otázkou kam na dovolenku. Ak stále váhate a dennodenne prechádzate katalógy cestovných kancelárií a hľadáte lacnú dovolenku s kvapkou luxusu, Malaga je tým pravým tipom pre vás. Malaga, druhé najväčšie mesto autonómneho spoločenstva Andalúzie, sa rozkladá na stredomorskom pobreží, v jeho časti menom Costa del Sol. Malaga je najjužnejšie položeným veľkým mestom Európy, od afrických brehov ju delí zhruba 130 kilometrov. Vzhľadom ku geografickej polohe nie je prekvapením, že v Malage panuje teplé subtropické podnebie s letom trvajúcim 8 mesiacov a zimou, počas ktorej teplota málokedy klesne pod 17 °C. Malaga je jedným z najstarších miest sveta a jej história sa píše už takmer tri tisícročia.

Malaga, založená Féničanmi v 7. storočí pred Kristom, je hlavným mestom provincie Malaga. Feničania sa zameriavali najmä na rozvoj rybolovu a priemyslu. Neskôr, na konci 3. storočia pred Kristom bolo mesto podrobené Rímskej nadvláde. Roku 711 sa na Pyrenejský polostrov dostávajú Arabi a Malaga podlieha ich vplyvu, ktorého bola zbavená až v 15. storočí, roku 1487. Pôsobenie týchto rozličných kultúr na území mesta je vidieť aj dnes na zachovaných pamiatkach. V súčasnej dobe obýva Malagu približne 600 000 obyvateľov na rozlohe 380,50 kilometrov štvorcových.

Malaga sa pýši prepychovými plážami, autor: percepio033Malaga sa pýši prepychovými plážami, autor: percepio033

Jedným z najslávnejších rodákov Malagy je Pablo Picasso, v meste sa nachádza niekoľko galérií venovaných jeho dielu, v susedstve miestnej katedrály nájdeme aj múzeum výtvarného umenia zo 16. storočia. V mieste rodiska Pabla Picassa sa dnes nachádza archív venovaný jeho životu a dielu, ktorý je otvorený širokej verejnosti, vstup je úplne zdarma. Museo Picasso Malaga bolo otvorené len pred pár rokmi a približuje Picassovu celoživotnú prácu. Múzeum sa čoskoro stalo jednou z najväčších atrakcií. Budova Múzea je situovaná na starom mieste, ktoré sa premenilo na úžasný umelecký zážitok. Pôsobí veľmi prirodzene a autenticky.

Malaga je nielen centrom kultúry, ale aj miestom ponúkajúcim mnoho príležitostí k poobedovaniu na čerstvom vzduchu. Obyvatelia Malagy milujú svoje jedlo, a všetky bary a reštaurácie v ktorých sa odohráva skutočný spoločenský život. Možností je nepreberné množstvo a v celku cenovo prijateľných, veď niektoré bary ponúkajú denné menu podávané s chlebom a vínom iba za 6 eur.

Letenky

So spoločnosťou SmartWings sa teraz do historickej Malagy pozriete za krásnych 124 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Malaga je jedným z najstarších historických miest, autor: juano cesoMalaga je jedným z najstarších historických miest, autor: juano ceso

Najlacnejšie letenky na Malagu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Malagu - letná dovolenka v Španielsku bol publikovaný 23. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...