Letenky do Švajčiarska - do krajiny presného času za "babku"

Tagy:  Švajčiarsko, európa, hodinky, čokoláda, ubytovanie, lyžovanie

Sponzorované odkazy:

Letenky do Švajčiarska - do krajiny presného času za "babku"

Krajina bánk, čokolády a presných hodiniek, ale aj svetoznámeho deravého syra a super presných vlakov. Krajina, kde leží najväčší ľadovec aj najvyššie položená vlaková stanica Európy. Kraj vysokých alpských štítov, ale tiež zelených pastvín, ktoré zvonia kravami a voňajú lúčnymi kvetmi. Krajina niekoľkých úradných jazykov a vyváženého finančného systému. Iste by sme našli ešte ďalšie lichotivé prídomky, ktoré by Švajčiarsko skvele charakterizovali.

Švajčiarsko je vnútrozemský štát v juhozápadnej časti strednej Európy a leží západne od centrálnej časti veľkého oblúka Álp. Ľudia v tejto federatívnej republike tvorenou 26 kantónmi hovoria štyrmi jazykmi, ale aj cez jazykovú a geografickú diferenciáciu si švajčiarsky národ zachováva obrovský zmysel pre jednotu. Veľká časť obyvateľov však hovorí dialektom vychádzajúcim z nemčiny zvaným Schwyzerdütsch. Neoficiálnym jazykom je potom rétorománčina, ktorou hovorí len malá časť švajčiarskej populácie.

Švajčiarsko a dokonalá krajina, autor: hanzmalensŠvajčiarsko a dokonalá krajina, autor: hanzmalens

Turistov lákajú nielen typické znaky Švajčiarska, ale aj starostlivý servis všetkých poskytovaných služieb. Krajina je atraktívna alpskými vrcholkami, ale aj 60 000 km turistických trás a ponúkne 3300 km trás cyklistických. Ak sa v horách nevyhnete nepriaznivému počasiu, môžete využiť niektorú zo 156 vysokohorských chát Švajčiarskeho vysokohorského klubu. V lete si môžete užiť aj rozmanitej ponuky vodných športov a v zime si vybrať vhodnú zjazdovku pre lyžovanie a ďalšie zimné radovánky.

Turistika je priamo aj nepriamo podporovaná hneď na niekoľkých úrovniach. Výhodou nielen pre turistov sú poskytované kvalitné služby ako v doprave, tak v ubytovaní, kde si môžete vybrať od ubytovania v súkromí, cez hostely až po luxusné hotely v turistických centrách. V čase miestnych sviatkov a tradícií je ubytovanie všetkého druhu, samozrejme, drahšie, lebo sa počíta s nárastom turistického ruchu.

Švajčiarsko je nielen krajina hodiniek a čokolády, autor: heurekaŠvajčiarsko je nielen krajina hodiniek a čokolády, autor: heureka

Letenky

Švajčiarsko je obľúbenou destináciou hneď z niekoľkých dôvodov. Ako turistická oblasť je akosi multifunkčná. Ľudia sem chodia kvôli miestnym kvalitným obchodom, za lyžiarskymi centrami alebo na historický eurovíkend. Práve vďaka vysokej obľube tejto európskej krajiny zoženiete letenky za veľmi nízke ceny. So spoločnosťou Wizzair sa do švajčiarskej Ženevy pozriete za krásnych 80 € a to samozrejme vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Švajčiarsko ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Švajčiarska - do krajiny presného času za "babku" bol publikovaný 19. června 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...