Letenky do slnečného Nice už teraz!

Tagy:  Nice, francúzsko, more, dovolenka, história, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Letenky do slnečného Nice už teraz!

Premýšľate o ceste do Stredomoria a neviete, kam sa vydať? Francúzsko vás rozhodne nesklame a okrem fotografií si priveziete hŕbu ojedinelých zážitkov a spomienok. Pre mesto Nice, metropolu Francúzskej riviéry, je charakteristická predovšetkým nádherná poloha medzi Cote d'Azur a Alpami. Ponúka ako mnoho zaujímavého pre milovníkov kultúry a histórie doslova na každom rohu tak aj možnosť odpočinku na slnečných plážach. Počiatky osídlenia v tejto oblasti siahajú až do doby pred 400 000 rokmi, následne tu Gréci založili v antike svoju obchodnú osadu Nikaia Polis, v 19. storočí sa potom stalo Nice vyhláseným zimným kúpeľným miestom a obľúbenou destináciou európskej smotánky.

Nice sa pýši azúrovým pobrežím, autor: roland petersNice sa pýši azúrovým pobrežím, autor: roland peters

Z kultúrnych pamiatok tu nájdete hrad, tam sa ale určite vydajte aj nejaký večer kvôli výhľadu na osvetlené mesto, katedrálu, štvrť Stará Nice, kde v žiadnom prípade nevynechajte návštevu obchodu s olejmi a octami, ale aj dezertnými likérmi, vyrobenými tradičnými postupmi, v ulici Les Trois Etoiles. Z múzeí určite stojí za videnie múzeum Marca Chagalla, múzeum Henriho Mattissa a múzeum moderného umenia. O obchody, bary a kasína núdzu mať nebudete, nájdete ich naozaj úplne všade, aj poslepiačky. Nice je skrátka stvorené k mierne leňošivému a luxusnému štýlu trávenia dovolenky s drinkom v jednej ruke a opaľovacím krémom v druhej.

Medzi Nice a Monakom sa rozprestiera nádherná panoráma skalnatých útesov a štrkových pláží, kde sú ako korálky navlečené drobné dedinky priamo stvorené pre jednodňové výlety.

Best Western hotel riviera

Izby v pokojnom hoteli Best Western majú výhľad na tiché nádvorie a sú vybavené moderným zariadením. Raňajky sa podávajú formou bufetu v hotelovej modernej jedálni od 7:00 do 10:30. Vybrať si budete môcť zo širokej ponuky teplých nápojov, ovocných štiav, obilnín, dánskeho pečiva a bagiet. Nechýbajú však ani syry a údeniny. Best Western Hotel Riviera bol v rokoch 2008 a 2009 zrenovovaný a teší sa výhodnej polohe v centre mesta Nice, len 15 minút od slávnej Anglickej promenády.

Hotely v Nice vás dostanú svojou krásou a čistotou, autor: bestwesternhotelHotely v Nice vás dostanú svojou krásou a čistotou, autor: bestwesternhotel

Hotel Amaryllis

Hotel Amaryllis leží v centre mesta Nice iba 10 minút chôdze od pláže. Ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a káblovou TV. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii v priestoroch hotela a v niektorých izbách. Hotel Amaryllis má k dispozícii výťah a recepcia ponúka svoje služby 24 hodín denne. Hotel Amaryllis leží len pár krokov od vlakovej stanice s priamou kyvadlovou dopravou na medzinárodné letisko v Nice a k nákupným uliciam.

Letenky

Do slnečného Nice sa teraz s Lufthansou pozriete za 188 € a to vrátane spiatočného letu a letiskových poplatkov.

Ubytujte sa v exkluzívnom hotelovom komplexe, autor: hotel AmaryllisUbytujte sa v exkluzívnom hotelovom komplexe, autor: hotel Amaryllis

Najlacnejšie letenky do Nice ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do slnečného Nice už teraz! bol publikovaný 18. června 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...