Letenky do Rigy za najnižšie ceny na trhu

Tagy:  Riga, lotyšsko, európa, cestovanie, lietanie, výlety, dovolenka, história, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Letenky do Rigy za najnižšie ceny na trhu

Lotyšsko je krajinou mnohých protikladov a realizovateľných názorov. Jedni si túto na Severe ležiacu krajinu obľúbili a nemôžu ju vynachváliť, iní si jej návštevou nie sú úplne istí. Ak premýšľate, kam sa pozrieť na jarný „výlet“ či športovú dovolenku, neváhajte a veselo sa rozbehnite do Lotyšska a jeho hlavného mesta Rigy, ktoré vás nadchne svojou jedinečnou históriou a prírodou.

Riga je najväčšie a hlavné mesto Lotyšska so 790 600 obyvateľmi. Vďaka svojej polohe pri ústí Daugavy do Rižského zálivu bola už v praveku osídleným miestom, obchodnou a dopravnou križovatkou ciest medzi východom a západom, severom a juhom. Napoleon nazýval Rigu „predmestím Londýna“, pretože tu zanechali svoju stopu tradície mnohých národov.

Riga je mestom mnohých protikladov, autor: seramiRiga je mestom mnohých protikladov, autor: serami

Keď sa vojde do ulíc starej aj novej Rigy, pocítite niečo zvláštne. Na to, že ste v metropole, tu nie je ten príšerný zhon a stres, ako ho poznáme z ulíc Prahy a Bratislavy. Ľudia sú pokojnejší a usmievajú sa na svet. Už aj taká maličkosť stačí niekedy k tomu, aby ste sa cítili dobre. Riga je mestom mladých, čo v praxi znamená, že nie sú poznamenaní tak ťažkou dobou pred dvadsiatimi rokmi a v uliciach stretávate veľa rozosmiatych tvárí. Po prechádzke starým centrom, výstupu na vežu kostola svätého Petra s vyhliadkou a ďalším kultúrnym vyžitím, si môžete sadnúť do niektorej z reštaurácií na námestiach alebo zájsť do jedného z mnohých parkov a tam v pokoji odpočívať. Aj týmto Riga získava ďalšie plusové body. V centre nie je problém nájsť v priebehu desiatich minút posedenie v zelenom parku, čo je veľmi príjemné.

Za návštevu určite stojí veľkolepý kostol sv. Petra. Prvá zmienka o červenom tehlovom kostole pochádza z roku 1209. Ide o vynikajúcu ukážku gotickej architektúry v Pobaltí. V rokoch 1408 až 1409 Roztocký architekt Ruhmenschotel postavil novú časť kostola s oltárom, výstavba potom pokračovala aj v ďalších storočiach. Roku 1660 bola postavená nová štíhla veža v barokovom štýle, ktorá bola zasiahnutá bleskom a poškodená požiarom. Posledné vážne škody utrpela za 2. svetovej vojny, kedy bola vážne poškodená Nemcami. V roku 1973 boli kostol aj veža zreštaurované.

Letenky

Nízkonákladová spoločnosť Ryanair opäť zabodovala a teraz ponúka jedinečné letenky do lotyšskej Rigy za neuveriteľných 21 € vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Riga sa pýši dlhoročnou históriou, autor: tori hanniganRiga sa pýši dlhoročnou históriou, autor: tori hannigan

Najlacnejšie letenky do Rigy ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Rigy za najnižšie ceny na trhu bol publikovaný 17. června 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...