Letenky do Osla - za Nórskou krásou a ľadovými jazerami

Tagy:  Oslo, Nórsko, kultúra, architektúra, krajina, sever, Škandinávia

Sponzorované odkazy:

Letenky do Osla - za Nórskou krásou a ľadovými jazerami

Pre milovníkov predĺžených víkendov a poznávacích zájazdov sú tu jedinečné letenky do Nórskeho Osla, ktoré kúpite doslova za pár eur. Ak vám nevadí ľadový horský vzduch a potrpíte si na zelenú krajinu a nekonečné pláne, Nórsko je tým pravým typom práve pre vás.

Oslo je, ako ste sa už dovtípili, hlavné mesto Nórska, ale aj sídlo protestantského aj katolíckeho biskupa, sídlo správnych orgánov, vlády a kráľa. Jeho rozloha je 453,7 kilometrov štvorcových, čím sa radí medzi najväčšie hlavné mestá Európy. Oslo sa rozkladá na brehu Oslofjordu, kde sa do neho vlieva rieka Akerselv. Do miestneho prístavu plávajú zámorské obchodné lode, ktoré mesto zásobujú pomerne slušnou zásobou rýb. Z Osla vedú trajekty do Dánska a Nemecka, čo je asi najjednoduchší a najrýchlejší spôsobom transportu. V súčasnej dobe predstavuje Oslo najväčšiu koncentráciu priemyslu, dopravy a služieb spojených s jeho funkciou hlavného hospodárskeho, politického a kultúrneho centra. Ako nórske hlavné mesto je Oslo sídlom vlády, parlamentu a tiež univerzity, ktorú napodiv navštevujú študenti z celej Európy. Hlavným mestom sa dnešné Oslo oficiálne stalo až v roku 1905 a vtedy sa volalo Christiania. V roku 1952 sa tu konali zimné olympijské hry a každoročne sa tu usporadúvajú skoky na lyžiach a bežecké preteky v oblasti Holmenkollen.

Oslo sa pýši radom kultúrnych pamiatok, autor: Jerg olavsenOslo sa pýši radom kultúrnych pamiatok, autor: Jerg olavsen

Architektonicky možno Oslo nepatrí k extrémne zázračným mestám, ale môžete si ho zamilovať z mnohých iných dôvodov, napríklad pre jeho čistotu, pokojné centrum, pekné domy, prístav, nízku mieru vreckových krádeží a kriminality vôbec, blízkosť k prírode a športu, múzeá, parky a podobne. Oslo ponúka veľa zábavy a možnosť poznania nórskej kultúry. Atraktívne predstavenie ponúkajú aj miesta širšieho okolia hlavného mesta.

Podobne ako iné veľké európske mestá, aj Oslo má stále pomerne zreteľnú hranicu medzi svojou východnou a západnou časťou. Čiastočne tieto dve oblasti rozdeľuje rieka Akerselva, pozdĺž ktorej vedie cyklistický a peší chodník, ktorý míňa pekné parky a dokonca jeden väčší vodopád. Kým v západnej časti Osla sa nachádza sídlo kráľa, známa univerzita či luxusnejšie obchody a hlavná nákupná trieda, vo východnej časti nájdete viac kultúry imigrantov, ale aj na prvý pohľad viac chudoby.

Letenky

Ak ponúkala nízkonákladová spoločnosť Ryanair niekedy lacné letenky, tak vás táto cena doslova dostane do kolien. Teraz sa môžete do nórskeho Osla pozrieť len za 11 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Oslo je jedným z najväčších európskych miest, autor: Kira holvolkOslo je jedným z najväčších európskych miest, autor: Kira holvolk

Najlacnejšie letenky do Osla ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Osla - za Nórskou krásou a ľadovými jazerami bol publikovaný 16. června 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...