Letenky do Marseille za akčné ceny!

Tagy:  Marseille, mesto, metropola, francúzsko, história, dovolenka, zájazd

Sponzorované odkazy:

Letenky do Marseille za akčné ceny!

Naplánujte si dovolenku snov už teraz, pretože môžete ušetriť stovky eur na doprave aj na ubytovaní, ktoré by vás za normálnych okolností a v sezóne prišlo na vysokú sumu. Zabudnite však na klasické odpočívanie v Chorvátsku či na poznávací zájazd do Paríža, ktorý môžete absolvovať prakticky kedykoľvek. Vydajte sa do Marseille, preslávenej svojou históriou a známou hymnou.

Jeden z najvýznamnejších francúzskych prístavov v Stredomorí bol vďaka svojej strategicky výhodnej pozícii od nepamäti predurčený k tomu stať sa veľmi dôležitým mestom. Práve k tunajším brehom totiž v dávnych dobách smerovali lode z oblastí severnej Afriky aj odinakiaľ a zloženie obyvateľstva tejto bohatej prístavnej metropoly bolo značne pestré. Rozmanitá skladba populácie je pre hlavné mesto regiónu Provence charakteristická aj v dnešných dňoch, rovnako tak ako všetky klady a zápory, ktoré z tohto faktu vyplývajú. Marseille je druhé najväčšie mesto vo Francúzsku s necelým miliónom obyvateľov, je mestom takmer všetkých národov žijúcich okolo Stredozemného mora vrátane mnohých Arabov. Marseille je veľké priemyselné stredisko a dopravný uzol. Francúzska hymna Marseillaisa získala svoje meno po jednotke dobrovoľníkov, ktorí v roku 1792 pochodovali na Paríž, aby sa pripojili k revolúcii. Mesto má vynikajúcu polohu v širokom zálive obklopeného reťazou vápencových pohorí.

Marseille je historicky najstarším mestom Európy, autor: julia santasoMarseille je historicky najstarším mestom Európy, autor: julia santaso

Marseille bolo založené okolo roku 600 pred našim letopočtom, hovoríme teda o naozajstnom starcovi medzi európskymi mestami. Kolónia prosperovala, jej obyvatelia podnikali plavby od Senegalu až po Island. Marseille sa stala jedným zo stredísk civilizácie a kultúry a bola od počiatku organizovaná ako republika. Keď Rimania v 2. storočí obsadili celé prímorie a založili provinciu Zaalpskú Galiu, Marseille zostala slobodnou mestskou republikou. Od 3. storočia sa jej úpadok stupňoval, keď bola decimovaná nájazdami barbarov a morovými epidémiami. Pozdvihli ju až krížové výpravy, ktoré priniesli rozvoj námornej dopravy. Vtedy Marseille začala súperiť s Janovom, prvou námornou veľmocou. Roku 1720 tu vypukol mor, ktorému padlo za obeť 50 000 ľudí. Veľkú francúzsku revolúciu však prijali obyvatelia s nadšením. Ešte po rokoch vypravili do Paríža 500 dobrovoľníkov, ktorí so sebou priniesli bojovú pieseň, neskôr podľa nich nazvanú Marseillaisa, tá sa stala francúzskou hymnou. Za 2. svetovej vojny bolo Marseille dvakrát bombardované, Nemci strhli staré mestské štvrte. Na ich mieste sa ihneď po oslobodení začali stavať moderné štvrte.

Letenky

Vydajte sa do slnečnej Marseille ešte dnes a to za neuveriteľných 36 € vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Marseille je druhým najväčším mestom Francúzska, autor: francoise lickMarseille je druhým najväčším mestom Francúzska, autor: francoise lick

Najlacnejšie letenky do Marseille ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Marseille za akčné ceny! bol publikovaný 15. června 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...