Letenky do Florencie za najnižšie ceny

Tagy:  Florencia, taliansko, mesto, história, dovolenka, víkend, eurovíkend, pamiatky, múzeum, galéria

Sponzorované odkazy:

Letenky do Florencie za najnižšie ceny

Či už pomyslíte na letnú dovolenku alebo len romantický eurovíkend vo dvojici, Florencia vás dostane svojou rozmanitosťou, historickým centrom a talianskym temperamentom. Florencia sa nachádza v slnečnom regióne Toskánska, ktorý je svetovo preslávený svojou gastronómiou, krásnymi plážami pri pobreží, rovnako ako bohatým kultúrnym a architektonickým dedičstvom. Florencia – metropola Toskánska, jedno z najpôvabnejších miest sveta má približne pol milióna obyvateľov.

Florencia je považovaná za kolísku renesancie. S mestom sú nerozlučne späté mená mnohých veľkých umelcov ako napríklad Michelangelo, Botticelli, Alighieri, Boccacio či Petrarca. Niet divu, že návštevníkom môže Florencia pripadať ako jedno veľké múzeum. Florencia bola dokonca v rokoch 1865 – 1870 hlavným mestom Talianska, pretože pápežský Rím bol bránený francúzskym vojskom. Pamiatok je tu prirodzene veľké množstvo. Na nasledujúcich riadkoch sa môžete zoznámiť aspoň s tými najznámejšími z nich. Kopula dómu Santa Maria del Fiore majestátne ovláda panorámu Florencie. Prezeráme si ju zblízka, jej klenba je tak obrovská, že nás doslova ohromí. Fasáda dokončená až v 19. storočí je dekoratívne obložená pruhmi bieleho, zeleného a ružového mramoru. Interiér katedrály je ale pomerne prostý. Ak si chcete klenbu kopule prezrieť zblízka, musíte vystúpiť po 463 schodoch vedúcich do lucerny. Odtiaľ je aj prirodzene nádherný pohľad na celé mesto a okolie.

Florencia je mestom umelcov, autor: pier fassaniFlorencia je mestom umelcov, autor: pier fassani

Galéria Ufizzi

Ufizzi je jedno z najväčších múzeí v Taliansku a na celom svete. V Uffizi mali byť pôvodne úradovne známej rodiny Medici. Od začiatku však Medici dávali do tejto budovy prvotriedne diela svojich zbierok. Dnes sa v Uffizi nachádzajú najvýznamnejšie diela talianskych a zahraničných umelcov z obdobia od 13.do 18. storočia, ako Giotto, Masaccio, Beato Angelico, Leonardo da Vinci, Piero della Francesca, Raphael, Caravaggio, Rubens, Rembrandt, Dürer, Goya a mnoho ďalších.

Akademická galéria

Galéria je jedným z najznámejších múzeí vo Florencii, pretože v jej priestoroch sa nachádza slávna Michelangelova socha vrátane „Davida“, „Štyria väzni“ a „Pieta Palestíny“. Je tu tiež mnoho obrazov, ktoré nazbieral veľkovojvoda Peter Leopold, aby pomohol mladým Florentským umelcom, ktorí sa prihlásili do Akadémie umenia, ktorá sa nachádza stále hneď vedľa galérie.

Letenky

So spoločnosťou Wizzair sa do talianskej Florencie dostanete už za krásnych 80 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Florencie ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Florencie za najnižšie ceny bol publikovaný 13. června 2013 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...