Letenky Sofia - do Bulharska ešte dnes!

Tagy:  Sofia, bulharsko, mesto, hlavné mesto, cestovanie, história, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Letenky Sofia - do Bulharska ešte dnes!

Ak sa rozhoduje podniknúť jarný výlet do jedného z európskych miest, iste ste ani na minútku nepomysleli na bulharské hlavné mesto Sofiu, čo je určite veľká škoda. Takmer miliónové hlavné mesto Bulharska je zaujímavé pre svoje starobylé pamiatky, trhovisko, bulváry a parky. Na druhej strane sa však isto stretnete s nekonečnými alejami panelových domov, so špinavými cestami a v neposlednom rade s vrakmi áut. Avšak aj napriek týmto „drobným“ negatívom za to Sofia naozaj stojí!

Mnohí cestovatelia sa pozastavujú nad neslovansky znejúcim názvom mesta, ktorý ho robí pomerne exotickým. Slovania, ktorí sa na toto územie dostali asi v 7. storočí, mesto premenovali na Sredets, ale meno Sofia pochádza s najväčšou pravdepodobnosťou od názvu antického chrámu Svätá Sofia, ktorý stojí dodnes v centre mesta.

Priamo v centre Sofie nenájdete veľa zaujímavostí, ale za zmienku určite stojí kostol Alexandra Nevského. V okolí tohto kostola sa nachádzajú galérie a múzeá. Nemali by ste zabudnúť ani na Sofijskú synagógu z prelomu 19. a 20. storočia, kde môžete obdivovať nádherný mosadzný svietnik o váhe okolo dvoch ton. Nadvládu Turkov pripomína mešita Banja Basi zo 16. storočia, jej kupola a minaret evokujú atmosféru blízkeho východu.

Sofia je mestom mnohých protikladov, autor: anton maraghySofia je mestom mnohých protikladov, autor: anton maraghy

Život vo veľkomeste prešiel v čase po zmene režimu v Bulharsku zreteľne viditeľnými premenami. Nové podnikanie sa prejavuje takmer všade stavbou nových barov a kaviarní, farebné stánky lemujú ulice a parky, kde je k dostaniu skoro všetko od ovocia až po produkty umenia a remesiel, ktoré si môžete kúpiť pri prechádzke.

Ak túžite po kultúrnych akciách, v letných mesiacoch ich v teplom Bulharsku nájdete hneď niekoľko. Každoročný festival „Sofijské hudobné týždne“ ponúka v júni to najlepšie zo sveta hudby. Srdce mesta bije až neskoro do noci a vy môžete len zvažovať, či navštíviť koncert klasickej hudby alebo opery alebo si len tak zatancujete pri modernej populárnej hudbe.

Letenky

S ponukou cenovo priaznivých leteniek do bulharskej Sofie prišla nemecká spoločnosť Air Berlin, za nízkonákladovú letenku tak zaplatíte len 60 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Do bulharskej Sofie sa pozriete za tie najnižšie ceny, autor: peter quantareDo bulharskej Sofie sa pozriete za tie najnižšie ceny, autor: peter quantare

Najlacnejšie letenky do Sofie ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Sofia - do Bulharska ešte dnes! bol publikovaný 10. června 2013 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...