Letenky na Sicíliu - objavte krásy Stredomoria

Tagy:  Sicília, taliansko, ostrov, pamiatky, more, história, palermo

Sponzorované odkazy:

Letenky na Sicíliu - objavte krásy Stredomoria

Najväčší ostrov Stredozemného mora tvorí neoddeliteľnú súčasť Apeninského polostrova, ktorý je rovnako tak navštevovaný, ako zvyšok pevniny. Vďaka svojmu autonómnemu štatútu je veľmi obľúbeným a navštevovaným letoviskom, pretože ponúka nespočetné turistické možnosti v podobe priezračného mora, piesočnatých pláží alebo nevšedných historických pamiatok z čias starovekého Ríma.

Ostrov Sicília trojuholníkového tvaru s rozlohou 25 708 kilometrov štvorcových je najväčším v Stredomorí a zaujíma strategicky výhodnú polohu na polceste medzi Gibraltárom a Suezským prieplavom a medzi Talianskom a mysom Bon v Tunisku. Vďaka svojej špecifickej geografickej polohe vďačí ostrov Sicília za svoju úplne unikátnu tvárnosť a v neposlednom rade aj za dymiace sopečné kužele. Najpôsobivejším z nich je Etna, vysoká 3 323 metrov, ktorá je zároveň najvyššou sopkou Európy.

Pohľad na nekonečné pláne Sicílie, autor: daviddazzenPohľad na nekonečné pláne Sicílie, autor: daviddazzen

Sicília je jedinečná. Priťahuje návštevníkov nielen prekrásnou prírodou, nádhernými plážami a čistým morom s dobrou viditeľnosťou. Láka krásou svojich pobrežných letovísk, krásou svojich historických miest plných unikátnych pamiatok na rôznych dobyvateľov, ktorí jej vtlačili svoju tvár. Na Sicílii sa vystriedali Feničania, Gréci, Kartáginci, Rimania, Normani, Štaufovia, španielski vládcovia, Habsburgovci a ďalší. Všetci prišli s niečím svojim a ako výsledok nakoniec vznikla dnešná Sicília. Ostrov je z ekonomického hľadiska síce chudobný, ale pre milovníkov histórie, kultúry či umenia hotový raj na zemi a to prevažne pre tých, ktorí túžia po neopakovateľnej letnej dovolenky pri mori.

Palermo

Určite pre vás nie je novinkou, že hlavným mestom ostrova je Palermo, počítajúc 730 000 obyvateľov. Staré kultúrne mesto leží na severnom pobreží Sicílie ktoré obmýva Tyrhénske more. Spája sa v ňom jedinečnosť prírodného miesta v zátoke na úbočí hory s krásami kultúrnymi a historickými, ktoré vytvorili tunajší obyvatelia, či už to boli Rimania, Arabi, Normani či dnešní Sicílania. Zmes orientálnych a európskych vplyvov robí mesto tak pútavým a príťažlivým. Rozhodne stojí za návštevu.
Pamiatok, či už kostolov, palácov či múzeí, ale aj krásnych uzučkých uličiek a výstavných námestí je v meste toľko, že ich nemožno ani všetky prejsť. Návštevník je postavený pred nutnosť voľby. Čo určite stojí za to, je prechádzka uličkami starého mesta, kde nájdete ruch a zhon a kde sa žije priamo na uliciach.

Sicília dominuje priezračným morom, autor: estherdelacroixSicília dominuje priezračným morom, autor: estherdelacroix

Letenky

Ako do iných vyhľadávaných letovísk aj na Sicíliu vás letenky vyjdú pomerne lacno a v tomto neturistickom období priamo rozprávkovo. Do Palerma sa s Wizzair pozriete už za príjemných 93 € a to vrátane spiatočného letu a letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky na Sicílii ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Sicíliu - objavte krásy Stredomoria bol publikovaný 9. června 2013 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...