Letenky na Krétu - spoznajte tamojšiu kultúru a pláže

Tagy:  Kréta, grécko, ostrov, more, pláže, opaľovanie, kúpanie, pamiatky, história, počasie

Sponzorované odkazy:

Letenky na Krétu - spoznajte tamojšiu kultúru a pláže

Kréta je miestom mnohých protikladov, pre niekoho je to oblasť nekončiacich večierkov a príjemných ľudí, pre ostatných znamená rozpálené pláže a žiarivé slnko. Ale takmer pre všetkých je Kréta synonymum pre nádherné pláže, pamiatky, úžasné prírodné scenérie a rozmanitú zábavu. To všetko tu nájdete v naozaj veľkom množstve. Či už vás zaujíma aktívna dovolenka s výletmi alebo len leňošenie, je pre vás Kréta zaručene to pravé.

Kréta vyniká rozmanitosťou vo všetkých smeroch. Nájdeme tu miesta pripomínajúce púšť aj krásne zelené údolia, sú tu nížiny aj niekoľko vysokých pohorí. Sú tu veľmi rušné miesta plné turistov, sú tu aj miesta, kde nemusíte človeka stretnúť napríklad niekoľko dní a kam sa civilizácia ešte nedostala.

Kréta je ostrov s bohatou históriou, ktorá siaha až do 6. tisícročia pred naším letopočtom. Je opradená mnohými legendami a údajne v tejto časti Grécka uzrel prvýkrát svetlo sveta najznámejší grécky boh Zeus. Prihodilo sa tak v jednej z mnohých jaskýň, ktorých na ostrove nájdete okolo 3000. A práve tunajšie jaskyne, hory, početné rokliny a opustené vnútrozemie môžu prilákať aj turistov, ktorým nestačí len leňošenie na pláži. História a ráz tunajšej krajiny po stáročia utvárali charakter dnešných Kréťanov a sú to tiež oni, kto z vašej dovolenky môžu urobiť nezabudnuteľný zážitok a môžu prispieť k tomu, aby ste sa na svet začali pozerať trochu inými očami.

Krétske pláže sú jedny z najkrajších, autor: paramatosKrétske pláže sú jedny z najkrajších, autor: paramatos

Ak patríte k milovníkom mora a nekonečného opaľovania, tu budete ako ryba vo vode. Ostrov je obmývaný na severe Krétskym a na juhu Líbyjským morom. Krétske pláže patria k najkrajším v Európe a mnoho z nich každoročne získava Modrú vlajku, čo je medzinárodné ocenenie, ktoré hodnotí čistotu a upravenosť pláží, vybavenosť, čistotu mora a prírodný rámec bezprostredného okolia.

Aby tých všetkých pozitív nebolo málo, miestni občania sú jedni z najpriateľskej­ších obyvateľov vôbec. Ich náklonnosť a priateľskosť vás dojme k slzám, pretože pravý Kréťan by vám pomohol aj v tej najzamotanejšej situácii.

Letenky

Spoločnosť Heraklion teraz ponúka lacné letenky na Krétu už od 97 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Na Kréte nájdete aj veľa luxusných apartmánov, autor: josh sandersNa Kréte nájdete aj veľa luxusných apartmánov, autor: josh sanders

Najlacnejšie letenky na Krétu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Krétu - spoznajte tamojšiu kultúru a pláže bol publikovaný 7. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...