Letenky do Škótska - spoznajte zelenú krajinu severného Anglicka

Tagy:  Škótsko, anglicko, veľká británia, Edinburg, pamiatky, krajina

Sponzorované odkazy:

Letenky do Škótska - spoznajte zelenú krajinu severného Anglicka

Škótsko je krajinou veľmi obľúbenou a preto tiež navštevovanou. Veľa „fanúšikov“ si získalo z radov milovníkov nekonečných zelených plání a čistej krajiny. Iní si zase potrpia na tunajšie skanzeny, neodolateľnú kuchyňu a „škótsku“. Ak sa aj vy túžite pozrieť do interesantných končín Európy, bez toho aby ste minuli všetky nasporené peniaze, vydajte sa práve do Škótska.

Škótsko zaberá severnú tretinu ostrova Veľkej Británie a nachádza sa na južnej hranici s Anglickom. Na východe Škótska pobrežie obmýva Severné more, na severozápade Atlantický oceán a na juhozápade Írske more a severný prieliv. Škótsko sa okrem pevniny skladá z viac než 790 ostrovov, najznámejšie ostrovy Škótska sú Skye a Heris-Lewis. Škótske ostrovy sú rozdelené do skupín: Shetland, Orkney a Hebridy (tie sa delia na Vnútorné a Vonkajšie). V Škótsku nájdeme veľké množstvo sladkovodných plôch, predovšetkým Loch Lomond, Loch Ness a Loch Lochy, ktoré stoja za nejeden pohľad. Stredo-škótska nížina bola dôležitým územím za priemyselnej revolúcie vďaka ťažbe uhlia a železa, krajina si tak prišla na vcelku slušný obnos peňazí. Škótsko taktiež má vulkanický pôvod, o čom svedčí vrchol Arthur's Seat v Edinburgu, čo je akýsi pozostatok sopky pred 300 miliónmi rokov. Juho-škótska vysočina sa tiahne do 200 kilometrovej dĺžky a pretínajú ju široké údolia.

Škótsko sa pýši neuveriteľnou krajinou, autor: george tamillŠkótsko sa pýši neuveriteľnou krajinou, autor: george tamill

Edinburgh

Hlavné mesto stredovekého škótskeho kráľovstva – Edinburgh je najlákavejšie mesto v severnej Európe. S hradom na vrcholku hory, ktorý hľadí do hĺbok prázdnych jazier, smerom k sídlu kráľa Artuša, vytvára mesto Edinburgh pôsobivú atmosféru. Napriek tomu, že centrum Edinburghu je autonómna, právna, cirkevná a administratívna sféra, je druhé najväčšie škótske mesto tiež miestom, kde každé ráno chodí mliekár od domu k domu a ťažko otvoríte mapu bez toho, aby vám bola hneď ponúknutá pomoc. Okolo impozantného hradu v Edinburghu sa kľukatia dláždené uličky a domy z 18. stor., ktoré sú obklopené parkmi a železnými plotmi a kultúra sa prelína mestskou zmesou múzeí, galérií a hostincov.

Letenky

Do Škótskeho Edinburgu sa so spoločnosťou Ryanair, ktorá ponúka veľmi výhodné nízkonákladové letenky, pozriete už za krásnych 78 € a to samozrejme vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Škótsko je miestom pre milovníkov panenskej prírody, autor: Swen MelphenŠkótsko je miestom pre milovníkov panenskej prírody, autor: Swen Melphen

Článok Letenky do Škótska - spoznajte zelenú krajinu severného Anglicka bol publikovaný 1. června 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...