Letenky do Kuala Lumpur - podľahnite čaru Malajzie

Tagy:  Kuala Lumpur, Malajzia, metropola, hlavné mesto

Sponzorované odkazy:

Letenky do Kuala Lumpur - podľahnite čaru Malajzie

Malajzia ako taká neláka turistov túžiacich po zapadajúcom slnku a nekonečných plážach, ale nájdu sa takí, ktorí milujú ruch veľkomesta a dokonca ho vyhľadávajú. Ak sa k týmto nadšencom hrdo zaraďujete, nemali by ste si do svojho cestovného denníčka zabudnúť pripísať aj Kuala Lumpur.

Kedysi nevýznamný blatistý sútok ležiaci na splynutí riek Klang a Gombak bol ustanovený metropolou krajiny až v 60. rokoch 20. storočia. Mesto bolo založené roku 1860, ešte v časoch britskej koloniálnej správy ako banícke mesto pri objavení ložísk cínu. Prosperita dnešnej blyšťavej metropoly je založená nielen na tomto kove, ale aj na čínskych businessmanoch a blízkosti ekonomického zázraku Singapur. Ani nie dvojmiliónová Kuala Lumpur prešla v posledných desiatich rokoch mimoriadnym rozmachom vo všetkých oblastiach, od obchodu, cestovného ruchu až po bankovníctvo.

Kuala Lumpur je ozajstnou metropolou, autor: gek-koKuala Lumpur je ozajstnou metropolou, autor: gek-ko

Kuala Lumpur ponúka veľa možností čo vidieť a čo robiť, nádherné hotely, dobré jedlo, fascinujúce bazáre a obchody. Ak ste sa ubytovali v hotelovom komplexe v zlatom trojuholníku mesta, potom ste len pár krokov od rozsiahlych nákupných centier Sungei Wang, Bukit Bintang, Lot 10 a Yat Plaza. A čo viac ste len niekoľko minút od slávnych Petronas Towers, kde nájdete nákupné centrum Suria.

Hlavné pamiatky Kuala Lumpur je možné vidieť v priebehu dňa alebo v prípade, že zostanete iba na jednu noc. Ale budete určite potrebovať 2 dni na to, aby ste si ich dôkladne prezreli a 3 dni, aby ste nasali tú pravú atmosféru mesta. Ideálne je tu zotrvať týždeň, čo je ideálna doba na prehliadku mestom a neodkladné nákupy. Pri návšteve Kuala Lumpur si môžete len tak sadnúť a pozorovať okolie a verte, že aj tak budete mať veľa krásnych zážitkov. Uprostred uponáhľanej metropoly je veľa upokojujúcich miest, kde môžete objavovať krásnu kultúru hlavného mesta Malajzie.

Pohľad na nočnú Kuala Lumpur, autor: Yousif Al-HomoudiPohľad na nočnú Kuala Lumpur, autor: Yousif Al-Homoudi

Letenky

Ak vás týchto pár základných informácií o Kuala Lumpur nadchlo natoľko, že ste sa rozhodli miesto navštíviť, letenky vás isto iste nesmierne potešia, pretože ich cena je doslova dych vyrážajúca. So spoločnosťou Air Asia sa totiž do hlavného mesta Malajzie pozriete už za krásnych 300 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Kuala Lumpur ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Kuala Lumpur - podľahnite čaru Malajzie bol publikovaný 29. května 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...