Letenky do Kórei - do Soulu za najnižšie ceny!

Tagy:  Kórea, južná korea, severná korea, soul, mesto, hlavné mesto, pamiatky, obyvatelia, jedlo

Sponzorované odkazy:

Letenky do Kórei - do Soulu za najnižšie ceny!

Kórea je všeobecne krajinou mnohých protikladov, ktoré k sebe pútajú veľa turistov, ale nespočetne ich tiež odradili. Už len to, že je štát rozdelený na dve, úplne odlišné krajiny, keď je jedna demokratická a dosť vyspelá, pritom v tej druhej vládne tvrdá ruka socializmu a tyrania. Kórea mnohým z nás pripomína vtedajšie Nemecko v čase Berlínskeho múru, ale tu asi nemôžeme špekulovať o tom, že by tomu do budúcna mohlo byť inak…

Päťdesiat miliónovú krajinu obmývajú dve moria, a to Žlté a Japonské. Obyvatelia ich prekrstili na more Západné a Východné. Južná Kórea je väčšinou hornatá krajina, ale na Severnej je o poznanie nížinatejšie. Najznámejšie sú napríklad Diamantové hory, v ktorých leží národný park navštevovaný nejedným nadšeným turistom. Nížiny zaberajú len asi tretinu územia. Ku krajine patrí niečo okolo 3 tisíc ostrovčekov ležiacich v okolí. Je tu snáď všetko – od hôr, cez kopce a pastviny, až po nížiny a ostrovy. Ak nie ste ale priaznivec prírody, môžete vyraziť do hlavného mesta južnej krajiny, Soulu, ktoré má cez 11 000 000 oby­vateľov. Tu je vkusne skombinovaná moderná architektúra so starými a úchvatnými chrámmi. V krajine je úradným jazykom kórejčina, avšak na školách je angličtina medzi povinnými jazykmi, aj keď s ňou často krát neuspejeme. Veľkým plusom pre krajinu je aj nízka pouličná kriminalita, nemusíte sa tak báť vychádzať aj v neskorých večerných hodinách. Kórejci sú milí, priateľskí, spontánny a veľmi zhovorčiví, o rasovej nenávisti tu nemôže byť reč. Títo obyvatelia sú vďaka tvrdej disciplíne ohromne slušní a s pokojom v duši vás pohostia večerou vo svojom obydlí, kde vám pravdepodobne ponúknu pokrm z ryže, tá je hlavnou plodinou spolu s jačmeňom, fazuľou a morskými rybami.

Kórea je krajinou mnohých protikladov, autor: manaquoKórea je krajinou mnohých protikladov, autor: manaquo

Jedným z najväčších lákadiel Kórei je hlavné mesto Juhu, Soul. Soul je hlavné mesto Kórey od roku 1394. Dnes tu žije niečo cez 12 miliónov obyvateľov a právom sa radí medzi najväčšie metropoly na svete. Soul je miesto, kde sa mieša moderná architektúra s klasickou ázijskou zástavbou na jednej strane a niekoľko sto rokov starými palácmi na strane druhej. Je to mesto, kde vidíte vplyv kórejskej a západnej civilizácie, čo vytvára fantastickú atmosféru.

Letenky

Spoločnosť KLM vám teraz ponúka tie najlacnejšie letenky na trhu, z Prahy sa do famózneho Soulu pozriete už za 585 € a to vrátane všetkých letiskových poplatkov a spiatočného letu.

Soul je vysoko vyspelým mestom, autor: Tian GalahnoSoul je vysoko vyspelým mestom, autor: Tian Galahno

Najlacnejšie letenky do Kórei ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Kórei - do Soulu za najnižšie ceny! bol publikovaný 28. května 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...