Letenky do Helsínk - Fínsko za pár eur

Tagy:  Helsinki, finsko, sever, kultúra, príroda, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Letenky do Helsínk - Fínsko za pár eur

Fínsko, čiže krajina tisícich jazier je lákavá nielen pre svoju jedinečnú krajinu a nezameniteľnú klímu, ale aj vďaka hlavnému mestu, ktoré láka stále nových a nadšenejších turistov. Zavítajte aj vy do Helsínk a užite si romantickú dovolenku či dobrodružnú výpravu s partiou priateľov.

Helsinki ležia v nulovej nadmorskej výške a zaberajú rozlohu 686 kilometrov štvorcových. Toto jedinečné mesto sa rozprestiera na pobreží Fínskeho zálivu a na blízkych ostrovčekoch. Z veľkej časti je tvorené z vodných plôch čiže mora a len necelých 168 kilometrov štvorcových je pevnina. Helsinské pobrežie je veľmi dlhé a tiahne sa v dĺžke približne sto kilometrov. Helsinki sa hlavným mestom stali až v roku 1812. Sú priemyselným centrom Fínska a najväčším prístavom krajiny. Helsinki vás zaujmú už na prvý pohľad, ale kvôli miestnym pamiatkam stoja rozhodne aj za bližšie preskúmanie.

Dnes tu žije vyše 570 tisíc obyvateľov, ktorí hovoria nielen fínsky, ale aj švédsky, rusky či laponsky. Tunajšia hustota osídlenia sa pohybuje niečo málo cez 3000 obyvateľov na kilometer štvorcový. Územie veľkej helsinskej metropoly obýva v súčasnosti cez milión obyvateľov.

Helsinki sú jedným z najkrajších severských miest, autor: BopannaHelsinki sú jedným z najkrajších severských miest, autor: Bopanna

Nachádza sa tu niekoľko desiatok múzeí a galérii. Turisti môžu navštíviť nespočetne veľa historických pamiatok či miestnych tradičných miest. Ojedinelá helsinská tržnica ponúka najrôznejšie suveníry, ako sú napr. maľované hrnčeky, elegantné svetre, teplé ponožky, vyrezávané drevené výrobky, prekrásne prívesky, strieborné a jantárové šperky a podobne. Medzi ďalšie lákadlá patrí tunajšia zoologická záhrada, múzeum, galéria a ďalšie.

V blízkosti mesta sa rozprestierajú lesné ihličnaté porasty, pasienky a menšie poľné plochy. V centre Helsínk sa nachádzajú ojedinelé budovy, starobylé drevené vily a unikátne tehlové domy. Tunajšie uličky sú dosť široké a sú obklopené najrôznejšou zeleňou, stromami a kríkmi. V krajine sa tu a tam vynárajú prírodné skalné reliéfy.

Na ostrove Korekeasaari je najsevernejšie položená zoologická záhrada na svete. Dostanete sa sem buď trajektom z toho istého miesta ako na Suomenlinnu, alebo metrom na stanicu Kulosaari a potom pešo. Trajekt stojí asi päť euro, ale je v ňom zahrnutá aj vstupenka do ZOO a spiatočná cesta. Ak by sa vám nepodarilo počas svojich ciest po Fínsku stretnúť sa s tunajšími zvieratami, tu sa vám určite pošťastí.

Letenky

Letenky do Fínska teraz zoženiete od spoločnosti Wizzair za bezkonkurenčných 76 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Helsinki sú veľmi atraktívne aj v lete, autor: seph kolhenHelsinki sú veľmi atraktívne aj v lete, autor: seph kolhen

Najlacnejšie letenky do Helsínk ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Helsínk - Fínsko za pár eur bol publikovaný 27. května 2013 v 07.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...