Letenky do Bangkoku - spoznajte ázijskú metropolu

Tagy:  Bangkok, thajsko, metropola, hlavné mesto, turistika

Sponzorované odkazy:

Letenky do Bangkoku - spoznajte ázijskú metropolu

Thajsko je lákavé nielen pre svoju úchvatnú prírodu v podobe nekonečných pláží zaliatych hrejivým slnkom, ale aj vďaka svojmu tradičnému jedlu a priateľským obyvateľom. Ak ste sa rozhodli krajinu navštíviť, určite by ste nemali zabudnúť zavítať do hlavného mesta. Bangkok síce nie je romantickou metropolou, za to vám poskytne nevšedný pohľad a nezabudnuteľné zážitky.

Bangkok je 22. najväčšie mesto na svete s oficiálnou populáciou okolo 6 704 000 oby­vateľov, ale vďaka veľkej migrácii z celého Thajska aj z ostatných ázijských krajín sa v skutočnosti odhaduje, že v Bangkoku žije takmer 15 miliónov ľudí. Bangkok susedí zo šiestimi ďalšími thajskými provinciami, ktorými sú Nonthaburi, Pathum Thani, Chachoengsao, Samut Prakan, Samut Sakhon a Nakhon Pathom.

Bangkok v sebe snúbi prvky modernej i starobylej architektúry, autor: @Doug88888Bangkok v sebe snúbi prvky modernej i starobylej architektúry, autor: @Doug88888

Bangkok, čiže tiež mesto anjelov, bolo v minulosti, vďaka svojej sieti vodných kanálov, označované ako Benátky Východu. Potom, čo riečne cesty ustúpili cestám a uliciam, hovorí sa o thajskej metropole s nádychom svetovosti ako o Veľkom mangu. Bangkok, Thajčania v skrátenom znení nazývajú Krung Thep, sa ako hlavné mesto zrodil v roku 1782 v zložitých rokoch po páde svojho predchodcu Ayuthaya, zvrhnutého Barmáncami.

Už sú tomu takmer dve storočia, čo predstavuje Bangkok politické, spoločenské a ekonomické centrum nielen Thajska, ale aj veľkej časti juhovýchodnej Ázie a Indočíny. Jeho vplyv v oblasti spoločenských vied, politiky, módy a zábavy rovnako ako jeho úloha obchodného, ​​finančného a kultúrneho centra dávajú Bangkoku štatút globálneho mesta. Snúbi sa tu thajská, čínska, indická, budhistická, moslimská aj západná kultúra spolu s dynamickou thajskou ekonomikou, a preto sa Bangkok stáva jednou zo svetovo najobľúbenejších destinácií ako pre obchodníkov, tak pre turistov prichádzajúcich za zážitkami a zábavou.

Spoznajte 22. najväčšie mesto sveta, autor: bangkok_diarySpoznajte 22. najväčšie mesto sveta, autor: bangkok_diary

Bangkok je považovaný za jedno z hlavných turistických miest na svete, lebo sa tu snúbia prvky všetkých metropol sveta. Príďte nájsť impozantné chrámy, hotely pre každé vrecko a náladu, vzrušujúce trhy, nablýskané nákupné centrá a preslávenú nočnú zábavu. Užite si nezabudnuteľnú romantickú večeru pri sviečkach na lodi po rieke Chao Phraya. Zažite všetko o čom ste len počuli, od jazdy na tuk tuku, až po thajskú masáž a delikatestnú thajskú kuchyňu.

Letenky

Letenky do Thajska a prevažne do Bangkoku sú až prekvapivo lacné. So spoločnosťou Qatar Airways sa do hlavného mesta dopravíte za 380 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Bangkoku - spoznajte ázijskú metropolu bol publikovaný 26. května 2013 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...