Letenky Berlín - navštívte našich susedov

Tagy:  Berlín, nemecko, pamiatky, história, tropical island, Brandenburská brána

Sponzorované odkazy:

Letenky Berlín - navštívte našich susedov

S blížiacou jarou sa topí nielen všetok sneh, ale ľudia už začínajú premýšľať o odpočinku na eurovíkende či relaxačnom pobyte. Ak si chcete oddýchnuť od stresu a nervozity v práci, nemusíte sa nutne vydávať do Paríža či Londýna, poobzerajte sa podstatne bližšie. Ak vás výlety k našim najbližším susedom nelákajú, popremýšľajte o tom, pretože Berlín je veľkým lákadlom nielen pre Európanov.

Berlín má všetko, čo sa môže od modernej metropoly očakávať, a to väčšinou v ostrých protikladoch. Či už hovoríme o vycibrených nákupných boulevardoch, alebo o alternatívnej scéne s grafitami v Kreuzbergu. Mesto má nevyčerpateľné množstvo impozantných kráľovských zámkov a palácov typu Charlottenburg, ale aj schátralé a mdlé paneláky v štvrti Pankow. Podľa Vášho vkusu si môžete užiť divoký nočný život ulice Oranienburges­trasse, za návštevu však určite stoja tiež idylické jazerné časti mesta, konkrétne Zehlendorf alebo Köpenick. Ak milujete nakupovanie, Berlín ponúka všetko od svojbytných trhov, až po luxusné nákupné centrá, z ktorých najznámejšie sú Galéria Lafayette a KaDeWe.

Brandenburská brána je dominantou Berlína, autor: michael sikovBrandenburská brána je dominantou Berlína, autor: michael sikov

Tropical Island

Túžite po tom užiť si exotiky ako na Maledivách, bez toho aby ste opustili Berlín? Skvelou alternatívou je Tropical Island, nachádzajúci sa kúsok od českých hraníc. Čaká na vás obrovský aquapark, v ktorom je všetko, čo má každý tropický ostrov a ešte niečo navyše – užívate si príjemné teplo po celý rok, krištáľovo priezračnú vodu, hŕbu víriviek, atrakcií a toboganov, pozrite večernú show počas romantickej večere pri pláži alebo si odpočiňte v relaxačnom komplexe a doprajte si masáž presne podľa Vášho priania. Prespať potom môžete priamo na pláži alebo v stane vedľa nej – záleží len a len na Vás.

Brandenburská brána

Brandenburská brána je symbolom rozdeleného a zároveň aj zjednoteného Berlína. Po druhej svetovej vojne bol celý Berlín rozdelený na štyri okupačné zóny, západ od východu oddeľoval Berlínsky múr. Ten je v súčasnosti už minulosťou, ale samotná Brandenburská brána ostáva dominantou a centrom spojeného Berlína.

Letenky

S Air Berlin sa do Berlína pozriete za 100 € aj so spiatočným letom a vrátane všetkých letiskových poplatkov.

Tropical Island je alternatívou exotickej dovolenky, autor: germanscompTropical Island je alternatívou exotickej dovolenky, autor: germanscomp

Najlacnejšie letenky do Berlína ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Berlín - navštívte našich susedov bol publikovaný 25. května 2013 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...