Letenky Belgicko - do krajiny čokolády za pár korún

Tagy:  Belgicko, brusel, pamiatky, architektúra, čokoláda, pobyt

Sponzorované odkazy:

Letenky Belgicko - do krajiny čokolády za pár korún

Belgicko síce nepatrí k najnavštevo­vanejším turistickým oblastiam, ale napriek tomu stojí za povšimnutie. Jeho osobitná architektúra, príjemné obyvateľstvo a miestne špeciality vás nenechajú na pochybách, že práve Belgicko je ideálnym miestom na predĺžený víkend či strávenie jarných prázdnin.

Belgické kráľovstvo sa nachádza v západnej Európe a jej susedmi sú na juhu Francúzsko, na východe Luxembursko s Nemeckom a na severe Holandsko. Hlavným mestom je prekrásny Brusel. Žije tu viac než 10,5 milióna obyvateľov z ktorých viac než polovicu tvoria Flámi a asi 33% Valóni. Belgicko je turistickým cieľom už niekoľko rokov. V poslednej dobe, hlavne po vstupe Slovenskej republiky do Európskej únie, musíme aj my uznať, že nás láka podstatne viac. Okrem bohatej histórie, ktorá po sebe zanechala nemenej úchvatné stavby, hrady, zámky a kostoly rozhodne nadchne všetkých prítomných Brusel, mesto kde sa snúbi tradícia s modernosťou a funkcionalizmom.

Belgicko je preslávené svojou kvalitnou čokoládou, autor: boris reslenkovicBelgicko je preslávené svojou kvalitnou čokoládou, autor: boris reslenkovic

Keď ale opomenieme politickú dôležitosť, tak nesmieme zabudnúť na to, že do Belgicka ľudia tiež často a radi jazdia poznávať krásy miest. Hoci nemôže ponúknuť ľuďom kúpanie v mori, vysoké letné teploty alebo naopak skvelé podmienky pre lyžovanie, a tak do krajiny s desiatimi miliónmi obyvateľov cestuje veľa turistov z celého sveta. Naozajstným zážitkom bude Belgicko pre milovníkov čokolády, lebo práve tu sa rodia tie najkvalitnejšie a najlahodnejšie belgické pralinky, po ktorých vám na chuťových pohárikoch zostane nenahraditeľná krémová chuť čokolády. Málokto tiež vie, že práve Belgičania sú vynálezcovia hranoliek, narazíte tu teda na nespočetne veľa fast foodu a prakticky každá reštaurácia vám ponúkne svoje tradičné hranolky podľa pôvodnej receptúry.

Pokiaľ sa do krajiny chystáte, tak určite viete, že sa tu platí eurom. Belgicko je jedným zo zakladajúcich členov eurozóny a eurom sa tu začalo platiť 1.1.1991. Návštevu krajiny odporúčame všetkým, ktorí majú radi moderné a krásne mestá. Obľúbite si tunajšie moderné ale aj historické pamiatky, ktorých každé mesto ponúka vďaka bohatej histórii veľa. Do krajiny sa môžete dopraviť po vlastnej osi, alebo treba využiť lacných leteniek do niektorého z miest.

Letenky

S nízkonákladovou spoločnosťou Wizzair sa do Belgicka, presnejšie do Bruselu pozriete už za krásnych 48 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

V Belgicku je zastúpená moderná architektúra a funkcionalizmus, autor: modernarchitectV Belgicku je zastúpená moderná architektúra a funkcionalizmus, autor: modernarchitect

Najlacnejšie letenky do Belgicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Belgicko - do krajiny čokolády za pár korún bol publikovaný 24. května 2013 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...