Lacné letenky do Budapešti - odpočiňte si v meste kúpeľov

Tagy:  Maďarsko, Budapešť, kúpele, história, pamiatky, Dunaj

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Budapešti - odpočiňte si v meste kúpeľov

Objavovanie tajov hlavných miest Európy sa dostalo do podvedomia mnohým ľuďom už pred desiatkami rokov, avšak väčšina turistov sa „obmedzila“ na metropoly typu Paríž, Rím a Londýn. Popustite uzdu stereotypným predĺženým víkendom a presuňte sa o pár stoviek kilometrov na juh, kde je kultúra rovnako podmanivá a dych vyrážajúca, ako práve v spomínaných centrách turistického ruchu. Väčšina z vás žije v utkvelej predstave, že sa Maďarsko radí k zaostalejším a akosi predpotopným štátom s ešte nevyprchaným duchom komunizmu. Opak je však pravdou, Budapešť sa pýši najmodernejšími obchodmi, skvelou dopravou a nádhernými monumentami, ktoré stoja za nejednu fotografiu do rodinného albumu.

Budapešťou preteká monštruózna rieka Dunaj, autor: bruxelles5Budapešťou preteká monštruózna rieka Dunaj, autor: bruxelles5

Prečo práve Budapešť?

Hlavné mesto Maďarska s viac ako dvoma miliónmi obyvateľov sa za posledné roky stalo vyhľadávanou turistickou destináciou nielen pre zvedavých Európanov. Okrem prvotriedneho priemyslu je metropola preslávená nespočetným množstvom kúpeľov a relaxačných centier. Ak si chcete náležite oddýchnuť, bez toho aby ste zaspávali v horskej chate a vstávali za kikiríkanie kohútov, naplánujte si „spa“ víkend práve tu. Rovnako tak, ako na Petříne či Žižkovskej rozhľadni máte pražskú panorámu ako na dlani, aj v Budapešti sa nájdu miesta, odkiaľ je vidieť hlavné mesto kam len oko dovidí. Na takéto vrcholy narazíte každú chvíľu, pretože Budapešť sa nepýši práve nížinatým povrchom. Najkrajšie mestá sú také, ktorými pretekajú nemalé rieky ako je Vltava, Rýn či maďarský Dunaj, pozdĺž ktorého sa tiahnu luxusné kaviarničky, malebné obchodíky a stánky s drobnými suvenírmi či miestnymi pochutinami, ktorým odolá máloktorý turista.
Vzhľadom k tomu, že sa odjakživa učíme o antických či rímskych pamiatkach, nemáme ani najmenšie poňatie, aké skvosty skrýva práve Budapešť, jedna návšteva vám na poznávací okruh mestom naozaj nestačí. Farský kostol, rímska pevnosť, Péterffyho palác, piaristický kláštor, palác šľachtickej rodiny Károlyi, Peštiansky župný dom, kostol anglických panien a ďalšie prekrásne stavby sú systematicky rozmiestnené po celej metropole. Majestátnou stavbou je tu maďarský parlament, ten bol postavený na sklonku 19. storočia v úchvatnej novogotike a vlastní takmer tisíc miestností, z ktorých skoro polovica je samozrejme nevyužitá.

Hlavné mesto Maďarska skrýva veľa histórie a pamiatok, autor: ElettraoroHlavné mesto Maďarska skrýva veľa histórie a pamiatok, autor: Elettraoro

Kúpele

Ako už bolo spomenuté, Budapešť je kúpeľným mestom a to preto, že tu vyviera 123 termálnych prameňov. Najznámejšie z nich sú Kráľovské kúpele a jaskynný systém pod Budínom, ktoré boli už niekoľkokrát výtvarne spracované. Odpočinkové centrá ponúkajú najrôznejšie procedúry od najstarších tradícií až po úplne inovatívne metódy.

Letenky

Keďže sa Budapešť pomaly, ale isto stáva centrom návštevnosti, predné aerolínie už zľavujú zo svojich nárokov a ich akčné letenky sa zvyčajne vzťahujú aj na túto maďarskú metropolu. S Wizzair sa do hlavného mesta pozriete za krásnych 52 €, vrátane spiatočného letu a všetkých poplatkov. Ostatné spoločnosti ponúkajú letenky od 80 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky do Budapešti ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Budapešti - odpočiňte si v meste kúpeľov bol publikovaný 21. května 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...