Letenky Washington - navštívte metropolu Spojených štátov amerických

Tagy:  Washington, usa, spojené štáty americké, kapitol, biely dom

Sponzorované odkazy:

Letenky Washington - navštívte metropolu Spojených štátov amerických

Spojené štáty americké patria k stále väčšiemu lákadlu a to predovšetkým preto, že sú dostupnejšie. Teraz zoženiete letenky do žiadaných metropol ako je New York, Miami či San Francisco za príjemné ceny, na ktoré ste schopní ušetriť za pomerne krátku dobu. Brehy Chorvátska a morské vlny Bulharska pozná už takmer každý, zabudnite tento rok na tradičnú dovolenku pri Stredozemnom či Jadranskom mori a radšej si priplaťte a vydajte sa na západnú pologuľu. Pri svojich výletoch navštívte určite turistické lokality a hlavné mesto USA, Washington DC.

Hlavné mesto Spojených štátov amerických, sídlo prezidenta, kongresu a najvyššieho súdu nesie svoje meno podľa známeho prezidenta Georgea Washingtona. Oblasť zaberá územie federálneho dištriktu, známeho ako Districk of Columbia, čiže DC. Centrum ekonomiky a financií na severe a na východe hraničí s Maryland a na juhozápade s Virginiou, pričom prirodzenú hranicu s Virginiou tvorí rieka Potomac. Washington sa stal hlavným mestom USA roku 1800, predtým malo obdobné postavenie osem iných miest.
Ak ste navštívili DC a prekvapilo vás, že tu neexistuje jedna jediná budova, ktorej by sa hovorilo mrakodrap, vysvetlenie je úplne prosté. Na tomto území je zakázané, aby bola nejaká budova na území mesta vyššia ako budova Kapitolu. Prevládajú tu preto budovy verejných inštitúcií a budovy administratívne.

Washingtonský kapitol je najväčšou atrakciou mesta, orbionWashingtonský kapitol je najväčšou atrakciou mesta, orbion

História

Územie dnešného Washingtonu bolo prvýkrát osídlené v 17. storočí a to kmeňom Algonkinov. Až do konca tohto storočia vznikali prvé osady prisťahovalcov. Rok 1790 bol pre oblasť prelomový, pretože vtedajší prezident George Washington, miesto vybral pre stavbu budúceho hlavného mesta. Vláda sa sem presunula v roku 1800, krátko po tom, čo bol dokončený Kapitol. V roku 1812, počas Britsko-americkej vojny bolo mesto ťažko poškodené. V osemdesiatych rokoch 20. storočia tu bolo vybudované metro.

Zaujímavosti

Medzi najzaujímavejšie stavby patrí v prvom rade washingtonský Kapitol, sídlo amerického kongresu bolo postavené v 18. storočí, v klasicistickom slohu. Ďalšou kuriozitou je National Mall, čo je park dlhý 1 míľu, spája Kapitol a Washingtonov monument a je lemovaný múzeami Smithsonianovej Inštitúcie. K najznámejším stavbám celých Spojených štátov patrí jednoznačne Biely dom, kde sídli samotný prezident.

Biely dom, sídlo prezidenta USA, autor: orbionBiely dom, sídlo prezidenta USA, autor: orbion

Letenky

Vzhľadom k faktu, že sa USA pomaly, ale isto stáva vyhľadávanou a naozaj obľúbenou destináciou, letecké spoločnosti sa sústreďujú na charterové letenky, ktoré vás vyjdú na dobré ceny. Aerolínie United Airlines teraz ponúka spiatočné letenky vrátane všetkých poplatkov za neuveriteľných 360 €.

Najlacnejšie letenky do Washingtonu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Washington - navštívte metropolu Spojených štátov amerických bol publikovaný 20. května 2013 v 06.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...