Letenky na Srí Lanku - exotika dostupná pre každého

Tagy:  Srí Lanka, ostrov, exotika, zaujímavosti, pamiatky, more, pláže

Sponzorované odkazy:

Letenky na Srí Lanku - exotika dostupná pre každého

Ak túžite po pravej nefalšovanej romantickej exotike, nie je snáď lepšie miesto na našej planéte ako práve Srí Lanka. Nekonečné promenády kokosových paliem, slnkom zaliate pláže, priezračné more a srdeční domorodci vám ukážu, ako presne vyzerá skutočný raj na zemi. Očarujúca Srí Lanka je rozprávkovým miestom pre oddych i fascinujúce zážitky. Objavte mystický ostrov, jeho záhadnú históriu a starobylé mestá. Vychutnajte si šálku najlepšieho čaju a krásu belostných pláží v Negomdo a rozbehnite sa za báječnou dovolenkou do obľúbeného letoviska Kalutara. Budete unesení krásami, ktoré ponúka len stále zelená Srí Lanka!

Srí Lanka je doslova rajom na zemi, autor: maonuSrí Lanka je doslova rajom na zemi, autor: maonu

Srí Lanka, predtým nazývaná Cejlón je ostrovným štátom, ktorý sa nachádza v Indickom oceáne, asi 30 kilometrov od pobrežia Indie. Má rozlohu 65 610 kilometrov štvorcových v tvare slzy a je približne 353 kilometrov dlhá a 183 kilometrov široká. Nadmorská výška stúpa vo vnútrozemí až na 2524 metrov nad morom. Táto krajina ponúka jedinečnú zmes kultúrneho a prírodného bohatstva. Stretnete sa s tromi najvýznamnejšími svetovými náboženstvami, prelínajú sa tu vplyvy európskych kolonizátorov a ázijskej tradície.

Pobrežie je lemované plážami, z ktorých niektoré ponúkajú svetové surferské vlny. Na vysočine môžete obdivovať zvlnené pahorky posiate čajovými plantážami. Veľkým lákadlom je návšteva národných parkov, kde sa to hemží slonami, leopardami, opicami, krokodílmi a vzácnymi vtákmi. Bohatosť kultúry a miestnych tradícií spoznáte pri sviatočnej procesii so slonmi, ukážkach kandyjských tancov, ale aj v každodennom živote láskavých obyvateľov tejto pôvabnej krajiny.

Colombo

Colombo je jedným z najviac fascinujúcich hlavných miest na svete. Hoci je veľmi živé a moderné, zachováva si čaro a atmosféru koloniálnej doby. Najväčšou dominantou mesta sú dve veže Svetového obchodného centra. Významnou pamiatkou je Radnica alebo Mešita Jami ul Alfaro. V Colombe môžete navštíviť bohato zdobený budhistický chrám Gangarama Vihara, zájsť do slonieho sirotinca v Pinnawela, dopriať si masáž v niektorom z kúpeľných domov alebo si naopak užiť vzrušujúcu a chaotickú atmosféru pouličných trhov v Pettah.

Na Srí Lanke je takmer denne slnečno, autor: jennineboloneNa Srí Lanke je takmer denne slnečno, autor: jenninebolone

Letenky

Napriek tomu, že je Srí Lanka veľmi obľúbenou destináciou, v skorších dobách bola pre väčšinu ľudí akýmsi tabu, pretože letenky stáli takmer nemysliteľné peniaze. Časy sa však menia a dnes môžete zaobstarať letenky do Colomba od spoločnosti Condor za krásnych 392 €, samozrejme vrátane spiatočného letu a letiskových táx.

Najlacnejšie letenky na Srí Lanku ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Srí Lanku - exotika dostupná pre každého bol publikovaný 19. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...