Letenky na Rhodos - do Grécka za najnižšie ceny

Tagy:  Rhodos, grécko, ostrov, more, pláže, slnko, flóra, fauna, príroda, pamiatky, kultúra

Sponzorované odkazy:

Letenky na Rhodos - do Grécka za najnižšie ceny

Letná dovolenka sa pomaly blíži a vy by ste mali začať premýšľať, kam sa tento rok s partnerom, partiou priateľov a alebo s rodinou vypravíte. Rhodos sľubuje nielen takmer tropické teploty, ale aj nekonečné pláže, delikatesnú kuchyňu, príjemné obyvateľstvo, priezračné more a večerné trhy. Vydajte sa na slnečný Rhodos za tie najnižšie ceny na trhu.

Rhodos, známy tiež ako Ostrov slnka, je najväčším z Dodekanského súostrovia a štvrtým najväčším ostrovom Grécka. Na ostrove ležiacom pri južnom pobreží Turecka v Egejskom mori žije asi 125 tisíc obyvateľov. Zatiaľ čo je na ostrove tucet miest, väčšina ostrovanov býva v rovnomennom hlavnom meste. Hornatý ostrov je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Európe, a to samozrejme nielen vďaka svojej jedinečnej krajine.

Rhodos sa pýši prekrásnou krajinou, autor: anita alvaroRhodos sa pýši prekrásnou krajinou, autor: anita alvaro

Rhodos oplýva aj bohatou faunou a flórou. V tomto ohľade je najväčšou zaujímavosťou ostrova takzvané Údolie motýľov, v ktorom sa v letných mesiacoch pária tisíce týchto druhov. Pri ceste ostrovom sa dobre pozerajte na nehostinné skaly, určite miestami uvidíte skupiny horských kôz, ktoré sa na skalách pohybujú s neuveriteľnou obratnosťou.

Kultúrna ponuka na ostrove je tiež zaujímavá a často unikátna. Staré Mesto rhodoskej metropoly s Palácom veľmajstrov a pozostatkami mohutných hradieb sú už dlho magnetom pre turistov. Okrem nesmierne cennej a zaujímavej mozaiky sa vo vnútri paláca nachádza aj kópia slávneho súsošia Láokoóna. Všetci umelci, ktorí sa na mramorovej kópii antického súsošie podieľali, pochádzali z ostrova Rhodos. Bronzový originál bol však bohužiaľ stratený.

Jednou z najviac najnavštevova­nejších atrakcií je mestečko Lindos s jeho slávnou Akropolou. Mesto sa vyznačuje početnými bielymi domami, často zdobenými ružovými kvetmi ibišteka, úzkymi uličkami a mnohými oslami, ktorí majú na chrbte unavených turistov. Ak chcete Rhodos zastihnúť zelený a rozkvitnutý, navštívte ho v máji, kedy sa budú teploty pohybovať okolo príjemných 20 stupňov.

Letenky

S jedinečnou ponukou na trhu prichádza opäť spoločnosť Ryanair, ktorá ponúka svoje nízkonákladové letenky na Rhodos len za 60 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Ostrov Rhodos je jedným z najnavštevovanejších miest Grécka, autor: katalanocompanyOstrov Rhodos je jedným z najnavštevovanejších miest Grécka, autor: katalanocompany

Najlacnejšie letenky na Rhodos ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Rhodos - do Grécka za najnižšie ceny bol publikovaný 17. května 2013 v 08.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...