Letenky na Bora Bora alebo cesta do raja

Tagy:  Bora Bora, ostrovy, more, pláže, história, dovolenka, oddych, raj

Sponzorované odkazy:

Letenky na Bora Bora alebo cesta do raja

Ak túžite po ničím nerušenej exotickej dovolenke v hotovom raji na zemi, vydajte sa na skvostné Bora Bora. Ostrov Bora Bora nájdete v Tichom oceáne, necelých 300 kilometrov od Tahiti, a je zároveň jedným z ostrovov Francúzskej Polynézie. Bora Bora je sopečného pôvodu a jeho súčasťou sú aj okolité malé ostrovčeky motu. Bora Bora, bujne porastený klenot so svojimi dvoma vyčnievajúcimi vrcholkami, poskytuje nádherný prvý dojem. Na malom priestore sa tu ponúka široká škála najrôznejších aktivít. Milovníci potápania a šnorchlovania môžu navštíviť lagunárium, potápačské centrum alebo morské koralové záhrady.

O vzniku ostrova existuje stará polynézska legenda, ktorá hovorí, že najvyšší boh Taaroa najprv stvoril ostrov Bora Bora, čo znamená v miestnom jazyku „najskôr zrodený“ či „prvorodený“, a snáď práve preto tento ostrov obdaril nádhernou lagúnou s priezračnou vodou. Neskôr boli stvorené nami známe havajské ostrovy.

Bora Bora je doslova rajom na zemi, autor: antoine manoBora Bora je doslova rajom na zemi, autor: antoine mano

Bora Bora spoznáte podľa pyšne sa vypínajúcej a tak charakteristickej siluety ostrova, ktorú tvoria dva vrcholy. Keď sa priblížite ešte bližšie, uvidíte v tyrkysovej lagúne rozosiate ako perly v náhrdelníku malé, neuveriteľne krásne ostrovčeky zvané motu. Každý z týchto ostrovov sa vyznačuje nejakým špecifickým rysom, na jednom z nich je letisko, na ďalších si v luxusných hoteloch turisti nerušene vychutnávajú svoju vysnívanú dovolenku a iné motu sú celkom neobývané, a práve na nich nájdete opustené biele piesočné pláže.

Až vás prestane baviť opaľovanie a leňošenie na očarujúcich plážach aj kúpanie v príjemnej teplej priezračnej vode, vydajte sa spoznávať krásy ostrova. Vzhľadom k tomu, že ostrov má rozlohu necelých 40 kilometrov štvorcových, k jeho základnému poznaniu stačia dva až tri dni. Výlety po ostrove môžete absolvovať buď so sprievodcom alebo sami. Po ostrove sa môžete pohybovať hneď niekoľkými spôsobmi. Hľadiska používateľa dopravným prostriedkom je bicykel, ale požičanie auta je tiež možné, ale ceny sú pomerne vysoké.

Letenky

Počítajte s faktom, že letenky na Bora Bora nepatria k tým najlepším, ba naopak. Pravdepodobne najlacnejšie letenky ponúka American airlines za 2743 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Bora Bora sa pýši priezračným morom a hebkým pieskom, autor: sono autumnBora Bora sa pýši priezračným morom a hebkým pieskom, autor: sono autumn

Najlacnejšie letenky na Bora Bora ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky na Bora Bora alebo cesta do raja bol publikovaný 15. května 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...