Letenky Ibiza - krajina nekonečných pláží a večierkov

Tagy:  Ibiza, ostrov, pláže, more, piesok, večierky, nočný život, počasie

Sponzorované odkazy:

Letenky Ibiza - krajina nekonečných pláží a večierkov

Túžite po piesočnatej pláži zaliatej hrejivým slnkom a priezračnom mori, ktorý vám vyčarí úsmev na perách? Prestaňte snívať a prezerať si pestrofarebné katalógy s predraženými cenami, Ibiza je hotovým rajom na zemi. Pôvabný ostrov ponúka panenskú prírodu a nádhernú panorámu, obklopenú borovicovými a píniovými hájmi. Pre svoju architektúru typických bielych prízemných stavieb a priateľskú atmosféru, je nazývaná tiež „biely ostrov lásky“. Akonáhle raz zavítate do oblasti nekonečnej romantiky, nebudete chcieť svoje letné dovolenky tráviť inde.

Ibiza je preslávená belostnými plážami, autor: sporytourIbiza je preslávená belostnými plážami, autor: sporytour

Neopakovateľná je tu krása úzkych krivolakých uličiek historického starého mesta Eivissa, kde na vás čaká celý rad barov a reštaurácií, originálnych kaviarní, galérií, butikov, elegantných obchodíkov s kúzlom miestnej originality a predovšetkým dominantná stredoveká pevnosť Dalt Villa. Priateľská povaha a pohostinnosť miestnych obyvateľov vás nadchne a ušetrí vám veľa času, pri hľadaní tunajších architektonických skvostov. Milovníci prírody budú očarení palmami, opunciami, fikusmi, mandľovníkmi, figovníkmi aj olivovníkmi, ktorých je v neveľkej oblasti hojné množstvo. Pre Ibizu sú typické ako belostné pláže, tak tyrkysové more, ktoré je lemované pestrofarebnými kvetmi a citrusmi. Ak si nepotrpíte na celodenné „povaľovanie“ sa pri mori, prenajmite si za pár eur automobil a navštívte vnútrozemie, kde si na miestnych trhoch nakúpite čerstvé ryby, ovocie, pečivo, zeleninu, zákusky, zmrzlinu, ale aj oblečenie a originálne doplnky a suveníry. Na Ibize sa oddajte nerušenému relaxu a večer si užite v miestnych baroch a diskotékach. Milovníci nočného života a nekonečných večierkov tu budú ako ryby vo vode.

Tyrkysové more je pre ostrov Ibiza typické, autor: castalanoTyrkysové more je pre ostrov Ibiza typické, autor: castalano

Počasie

Vzhľadom k ideálnej polohe sa Ibiza pýši subtropickým podnebím, ktoré je podobné španielskej klíme. Letá sú na ostrove takmer tropické a suché, denné teploty dosahujú až 37 stupňov v tieni. V zime sa teploty pohybujú okolo 18 stupňov, čiže tu panuje príjemná jar či jeseň, snehu sa v stredozemnej Ibize naozaj nedočkáte.

Letenky

Ak plánujete cestu na slnečnú Ibizu, môžete sa tešiť z nízkonákladových leteniek, vďaka ktorým ušetríte veľa peňazí. Spoločnosť Ryanair ponúka ceny leteniek od 57 €, vrátane spiatočného letu a všetkých poplatkov. Ostatné aerolínie vám poskytnú letenky okolo 200 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky na Ibizu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Ibiza - krajina nekonečných pláží a večierkov bol publikovaný 14. května 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...