Letenky do Vietnamu - spoznajte neskonalú krásu Ázie

Tagy:  Vietnam, Ázia, Hanoj​​, príroda, krajina, krása, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Letenky do Vietnamu - spoznajte neskonalú krásu Ázie

Vietnam je oproti Thajsku či Kambodži pomerne zanedbávaným štátom, čo je naozaj škoda, pretože skrýva mnohé tajomstvá, ktoré sú obyčajným smrteľníkom úplne neznáme. Ak ste sa rozhodli pre tradičnú a akosi komerčnú dovolenku v známom a veľmi obľúbenom Thajsku, zvážte svoju voľbu a radšej sa vydajte do prekrásnej a panensky nedotknuteľnej krajiny Vietnamu. Nielen, že budete úplne uchvátení tunajšou prírodou v podobe bieleho piesku a priezračného mora, ale dostane vás tiež tamojšie priateľské obyvateľstvo a ceny, pretože Vietnam je jedným z najpohostin­nejších a najlacnejších štátov vôbec.

Vietnamská socialistická republika, čiže Vietnam sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a z východu jeho brehy obmýva Juhočínske more. Susednými štátmi sú Čína, Laos a Kambodža. Počtom obyvateľov, ktorý má viac ako 83 miliónov sa radí do prvej pätnástky najľudnatejších štátov sveta. Vietnamci tvoria zhruba 80% obyvateľstva, zvyšných 20% sú rôzne etniká. Hlavným hospodárskym produktom je ryža a káva. Väčšina obyvateľov sú budhisti, čo sa odráža v ich priateľskom jednaní. Mnoho z nich sa tiež hlási ku konfucianizmu, to je čínsky filozofický smer. Medzi ostatné náboženské smery patrí taoizmus, hinduizmus, kresťanstvo, islam, sekty Cao Dai a Hoa Hao.

Panoráma hlavného mesta Vietnamu, Hanoj, autor: Quonq MatakoPanoráma hlavného mesta Vietnamu, Hanoj, autor: Quonq Matako

Bezpochyby veľkým lákadlom pre turistov je tradičná vietnamská kuchyňa, ktorá bezo zvyškov využíva dary mora a krajiny a lahodí oku i chuti. Kombináciám sa medze nekladú. Medzi najčastejšie používanú surovinu patrí ryža a produkty, ktoré sa z ryže vyrábajú.

Hlavným mestom Vietnamskej republiky je Hanoj, ktorý jednoznačne stojí za návštevu. Hanoj ​​stále zostáva jednou z najkrajších a najzachovalejších ukážok francúzskej koloniálnej metropoly. A oproti iným ázijským mestám sa vietnamská vláda nijako nesnaží tento výnimočný ráz a atmosféru mesta meniť. Stará štvrť Chrám písomníctva Divadlo vodných bábok Ho Či Minovo mauzóleum.

Letenky

S ponukou lacných nízkonákladových leteniek do vietnamského Ho Či Minovho Mesta prišla ukrajinská spoločnosť Aerosvit Airlines. Lety s odletom z Prahy zaobstaráte vrátane všetkých poplatkov a spiatočného letu už za 436 €.

Vietnam skrýva krásnu a podmanivú krajinu, autor: Lii PavongVietnam skrýva krásnu a podmanivú krajinu, autor: Lii Pavong

Najlacnejšie letenky do Vietnamu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Vietnamu - spoznajte neskonalú krásu Ázie bol publikovaný 13. května 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...