Letenky do Pekingu - do Číny za najnižšie ceny

Tagy:  Peking, čína, zaujímavosti, architektúra, kultúra, strava, doprava

Sponzorované odkazy:

Letenky do Pekingu - do Číny za najnižšie ceny

Čína je od pradávna veľmi lákavou krajinou a to prevažne pre nás Európanov. Pýtate sa prečo? Odpoveď je viac než jednoduchá. Najľudnatejšia krajina sveta už od staroveku žila svojim vlastným životom, neobzerala sa na okolité metropoly a napriek tomu si dokázala vybudovať svoje miesto na výslní. V Číne, ako iste všetci vieme panuje iný vládny systém, je tu iná kultúra a úplne odlišná charakteristika občanov. Už len preto by stálo za to, hlavné mesto Číny, čiže Peking, navštíviť.

V Pekingu nájdete skvostnú architektúru, autor: somplasantoineV Pekingu nájdete skvostnú architektúru, autor: somplasantoine

Hlavné mesto Číny Peking sa rozprestiera na okraji Veľkej čínskej nížiny. Rozsiahle územie mesta má teda rovinatý charakter, pričom z troch svetových strán je chránené kopcami a horami. Od mora je hlavné mesto vzdialené necelých 200 km. V súčasnosti je pre čínsku metropolu charakteristický predovšetkým prudký rozvoj mesta, ktorý, doslova pred očami, mení Peking od tradičného čínskeho veľkomesta po modernú svetovú metropolu. S týmto rozvojom súvisí aj značný nárast počtu obyvateľov, ktorý dnes činí asi 12 miliónov obyvateľov. Tvár mesta sa dramaticky mení. Postupne miznú kedysi pre Peking toľko tradičné úzke uličky s nízkou zástavbou a na ich mieste vznikajú nové výškové budovy, ktoré sú často z architektonického hľadiska veľmi vydarené. Tieto výškové budovy najčastejšie slúžia ako obchodné a administratívne centrá, hotely a podobne.

Z Pekingu vyrástla pravá metropola, autor: ThungquoZ Pekingu vyrástla pravá metropola, autor: Thungquo

Aj napriek dramatickým procesom, ktorými Peking v posledných rokoch prechádza, môžete tu vidieť veľa zaujímavých miest, ktoré odkazujú na bohatú históriu tohto mesta a celej „ríše Stredu“. Z turistického hľadiska je Peking veľmi hodnotným miestom. Nachádza sa tu mnoho impozantných palácov, chrámov, cenných múzeí, pamätníkov atď. V prípade, že vás už história omrzí, ponúka hlavné mesto alternatívu v podobe návštevy preslávenej pekinskej opery. Po zhliadnutí predstavenia si môžete vychutnať výbornú pekingskú kačicu v niektorej z mnohých reštaurácií. Ak cestujete s deťmi, určite navštívte pekingskú ZOO, kde máte možnosť vidieť roztomilú pandu veľkú.

Letenky

Peking sa pomaly, ale isto dostáva pod kožu nejednému vášnivému turistovi, čoho si bezpochyby všimli nielen cestovné kancelárie, ale predovšetkým letecké spoločnosti. Aerolínie Alitalia teraz prichádzajú s jedinečnou ponukou, letenky do Pekingu, vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov kúpite za neuveriteľných 317 €. Nepremárnite túto unikátnu akciu, pretože ostatné spoločnosti poskytujú ceny letov aj s dvojnásobnou­ cenou.

Hlavné mesto Číny nezabúda ani na tradičné staroveké stavby, autor: petcysmithHlavné mesto Číny nezabúda ani na tradičné staroveké stavby, autor: petcysmith

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Pekingu - do Číny za najnižšie ceny bol publikovaný 11. května 2013 v 09.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...