Letenky do Madridu - navštívte španielsku metropolu

Tagy:  Madrid, Španielsko, európa, pamiatky, architektúra, zaujímavosti, ubytovanie, real madrid

Sponzorované odkazy:

Letenky do Madridu - navštívte španielsku metropolu

Ak patríte medzi nadšencov poznávacích zájazdov a predĺžených víkendov, nemali by ste zo svojho zoznamu vyradiť ani Madrid. Španielska metropola ponúka nespočetné zaujímavosti v podobe architektúry, kultúrneho dedičstva a podobne. Ako každé veľkomesto ponúka Madrid nielen nespočetné množstvo kultúrnych pamiatok a významných galérií, ale aj pestrý nočný život okorenený pravým flamencom. Mnoho turistov tam tiež vyráža za nákupmi alebo navštíviť zápas slávneho futbalového klubu Real Madrid.

Madrid oplýva prekrásnou architektúrou, autor: pedrosantosiiMadrid oplýva prekrásnou architektúrou, autor: pedrosantosii

Madrid leží uprostred španielskeho územia a preteká ním rieka Manzanares, pýši sa rozlohou 607 kilometrov štvorcových a počet obyvateľov je okolo 3 miliónov. Madrid nepatrí práve k najlacnejším mestám, preto dajte radšej prednosť metru pred drahými taxíkmi. Prepravovať sa môžete tiež autobusom, ale vlakové spoje sú rýchlejšie a pohodlnejšie.

Hlavné mesto španielskeho kráľovstva je sídlom kráľovskej rodiny, a preto sa v centre nachádza priestranný palácový komplex Palacio Real, najväčší v západnej Európe. Ďalším významným historickým miestom je kastílska Plaza Mayor, štvorcové hlavné námestie zo 16. storočia, a taktiež katedrála Almudena. Puerta del Sol je duchovnou baštou nielen Madridu, ale aj celého Španielska. Je tiež dôležitým orientačným miestom, z ktorého je meraných šesť hlavných národných ciest. Ak nebudete po celodennom spoznávaní mesta unavení, vrhnite sa do víru večera. V Madride, rovnako ako v celom Španielsku, sa začína žiť až okolo polnoci a o zábavu nie je núdza. Do väčšiny barov či krčiem je možné ísť s deťmi a nikto sa nad tým nebude pozastavovať, pred dvoma rokmi bol tiež prijatý nefajčiarsky zákon.

Hlavné mesto Španielska má okolo 3 miliónov obyvateľov, autor: desperadoHlavné mesto Španielska má okolo 3 miliónov obyvateľov, autor: desperado

Madrid ponúka klasicky niekoľko typov ubytovania, v závislosti na požadovanej kategórii. Najlacnejšie ubytovanie v Madride, ktoré vezmú s vďakou predovšetkým dobrodružné povahy alebo študenti, ponúkajú hostely, kde cena za prespanie osciluje od 19 eur za noc až po 40 eur. Ak sa rozhodnete pre hotel, cena trojhviezdičkového hotela v blízkosti centra sa pohybuje okolo 100 eur.

Letenky

Madrid sa neradí k doslova typickým a najnavštevovanejším turistickým oblastiam, preto sú letenky drahšie ako napríklad do Paríža či Londýna. So spoločnosťou ČSA môžete teraz do Madridu odcestovať za krásnych 122 € a to vrátane všetkých letiskových táx a spiatočnej cesty. Ostatné aerolínie ponúkajú letenky okolo 200 €.

Futbalový klub Real Madrid je miestna atrakcia, autor: elclasikoFutbalový klub Real Madrid je miestna atrakcia, autor: elclasiko

Najlacnejšie letenky do Španielska ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Madridu - navštívte španielsku metropolu bol publikovaný 10. května 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...