Letenky do Indie - za dobrodružstvom ešte dnes!

Tagy:  India, Dillí, krajina, Ázia, pamiatky, cestovanie

Sponzorované odkazy:

Letenky do Indie - za dobrodružstvom ešte dnes!

India je krajinou veľmi zvláštnou a nie každý jej príde na chuť, ale nájdu sa dobrodruhovia a nadšení cestovatelia, ktorí si krásy Indie obľúbili a nedajú na ňu dopustiť. Ak aj vy patríte k nadšencom Indického štátu, kúpte si letenky za tie najnižšie ceny a vydajte sa na dobrodružnú cestu ešte dnes.

India, ktorú v koloniálnych časoch Briti určite právom označovali za perlu svojho impéria, je druhým najľudnatejším štátom našej planéty. Krajina posvätných kráv, bengálskych tigrov, jógy a Mahátma Gándhího je nesmierne rozmanitým štátom s bohatým kultúrnym dedičstvom. Význam Indickej republiky pre celosvetové dianie bude nepochybne, nielen vďaka tamojším špičkovým vedeckým mozgom, v budúcnosti vzrastať a na vzostupe je aj cestovný ruch. Okrem kultúrnych pamiatok a veľkomiest ako Bombaj či Naí Dillí totiž India turistom môže ponúknuť pestré prírodné krásy a prežívanie dovolenky ako na morských plážach, tak medzi horskými štítmi Himalájov.

India sa pýši historickými pamiatkami, autor: DeuterIndia sa pýši historickými pamiatkami, autor: Deuter

Hoci je India rozlohou pomerne veľká, vďaka veľkej populácii je vysoká aj hustota obyvateľstva. S približne 385 obyvateľmi na km2 ide o 33. najhustejšiu obývanú krajinu planéty. Hustota je asi 3× vyššia než v Českej republike, pričom najhustejšie obývané je hlavné mesto Dillí, kde žije vyše 28 000 obyvateľov na km2.

V Indii sa používa viac ako 1600 ďalších rôznych jazykov a dialektov. Jednotlivé jazyky sa od seba často veľmi líšia, preto jednotným dorozumievacím jazykom je v súčasnej dobe angličtina, respektíve indická mutácia angličtiny, ktorej obyvatelia Indie hovoria Hinglish.

Centrom metropoly Dillí je Nové Dillí postavené Britmi v koloniálnych dobách. Mesto sa sústreďuje predovšetkým okolo Connaught Place, obrovského kruhového námestia s veľkým parkom uprostred. Je to v podstate veľké nákupné centrum, kde možno nájsť predajne mnohých známych značiek, rovnako ako veľké množstvo turistických kancelárií, pripravených splniť akékoľvek prianie náročných turistov. Nové Dillí bolo založené 15. decembra roku 1911 a slávnostne otvorené bolo 13. februára 1931. Až do tejto doby bola hlavným mestom Indie Kalkata.

Pohľad na hlavné mesto, autor: photographernewmediumPohľad na hlavné mesto, autor: photographernewmedium

Letenky

Napriek tomu, že spoločnosť Lufthansa nepatrí k najlacnejším aerolíniám, tentoraz ponúka naozaj tie najlacnejšie letenky na trhu. Do Indie sa pozriete už za krásnych 430 € a vrátane všetkých poplatkov a spiatočnej cesty.

Najlacnejšie letenky do Indie ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Indie - za dobrodružstvom ešte dnes! bol publikovaný 8. května 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...