Malorka - raj kultúry a relaxácie

Tagy:  Malorka, ostrov, krajina, španielsko, kultúra, more

Sponzorované odkazy:

Malorka - raj kultúry a relaxácie

Úchvatných dovoleniek po prekrásnych stredomorských ostrovoch nie je nikdy dosť a zvlášť, ak sú takmer za babku. Každá destinácia oplýva iným prvenstvom a zaujímavosťami, v ktorých si konkurujú. Talianska Sicília je rajom divokých večierkov a štrkových pláží, Malta sa pýši rozmanitou krajinou a kolosálnymi skalnatými masívmi, na Cypre si užijete tropických teplôt a lacných nákupov a v neposlednom rade musí byť zmienka o Malorke, na ktorej sa vydávajú aj slávne celebrity, ktoré na španielskom ostrove nájdu pokoj a požadovaný odpočinok. Temperamentné Španielsko láka do svojich pazúrov tisíce turistov rok čo rok snáď odjakživa. Niet sa čomu diviť, krajina žije bohatým kultúrnym životom, miestni občania sú priateľského charakteru a krajinu nemožno ani slovami popísať. Ak si miesto pevniny potrpíte skôr na ostrovné celky, Malorka je ideálnou voľbou na pobyt v raji.

Malorka sa pýši neopísateľnou krajinou, autor: terri-in-amerika.deMalorka sa pýši neopísateľnou krajinou, autor: terri-in-amerika.de

Prečo na Malorku?

Malorka je najväčším ostrovom Španielska, ležiaca západne v stredozemnom mori, ročne ju navštívi okolo 12 miliónov turistov, čo zodpovedá všetkým obyvateľom Českej republiky. Oblasť je teda živá prakticky z cestovného ruchu, ktorý sa vďaka takmer tropickej polohe nezastaví ani v zimných mesiacoch. Hlavné mesto Palma de Malorka je najnavštevovanejšie letovisko ostrova nielen vďaka priezračnému moru a hebkému piesku, ale tiež kvôli tajomnej architektúre a prastarej kultúre. Vzhľadom k tamojšej rozmanitosti si ostrov vyslúžil výrazy typu „perla Stredomoria“, „kráľovná medzi Baleármi“, „ostrov pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem“ a ďalšie vystihujúce prirovnania.
Dovolenka v týchto končinách je ideálna predovšetkým pre náruživých cestovateľov, ktorí sa neboja za krásu flóry priplatiť. Na Malorku si turisti nechodia iba oddýchnuť, ale aj nadobudnúť nové skúsenosti a vedomosti. Ak teda túžite o klasickom slnení na preplnenej pláži, zavítajte radšej do Chorvátska a cestu na tento ostrov prenechajte skutočným „fajnšmekrom“. Na svoje si prídu aj milovníci športu, ktorým je k dispozícii potápanie, vodné lyžovanie či surfovanie, pasívny plavci môžu navštíviť skvostné delfinárium či aquarium.
Tunajší obyvatelia vás nadchnú svojou otvorenou náručou a nebývalou zdvorilosťou. Takmer každý občan vám poskytne azyl a stravu. Pozor si dajte len na obedňajšie siesty, na ktoré si starousadlíci potrpia. Malorskí obyvatelia totiž preferujú neuponáhľaný spôsob života.

Letenky

Najlacnejší variant vám ponúka opäť Wizzair, s ktorým poletíte na slnečnú Malorku už za 70 € a to vrátane spiatočného letu a letiskových táx. Vzhľadom k tomu, že je ostrov vyhľadávanou lokalitou, letenky nie sú najvýhodnejšie. Ostatné spoločnosti vám poskytnú lety nad 80 €. Vďaka lacno zakúpeným letenkách sa aj z Malorky môže stať pomerne lacná dovolenka.

Malorka sa pýši neopísateľnou krajinou, autor: terri-in-amerika.deMalorka sa pýši neopísateľnou krajinou, autor: terri-in-amerika.de

Najlacnejšie letenky na Malorka ponúka www.pelikan.cz

Článok Malorka - raj kultúry a relaxácie bol publikovaný 2. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...