Lacné letenky na Maltu - za ostrovom rozmanitej zábavy

Tagy:  Malta, ostrov, la valetta, kultúra, more, pláže, obchody

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Maltu - za ostrovom rozmanitej zábavy

Letným mesiacom definitívne odzvonilo a čaká nás dlhá, mrazivá zima. Ak sa vám už teraz zacnelo po slnkom prevoňaných plážach a hotelových službách, nehádžte „flintu do žita“. Na dovolenku v príjemnom prostredí stredomorského ostrova nie je nikdy neskoro, dokonca ani v novembri. Dovolenka na ostrovných štátoch sa radí k najatraktívnejším zájazdom vďaka jedinečnému ovzdušiu a takmer tropickým teplotám, vydajte sa preto na neskorý odpočinok a užite si ničím nerušený relax. Turistická sezóna je na konci, takže si dosýta užijete prázdnych pláží a luxusných bazénov.

Priezračné more je dominantou ostrova, autor: escanci85Priezračné more je dominantou ostrova, autor: escanci85

Prečo práve na Maltu?

Malta je ostrovom rozmanitosti a na svoje si tu príde naozaj každý. Rodinám s deťmi poskytuje prvotriedne pobyty v penziónoch a hoteloch s bazénmi, ponúka all inclusive stravovanie a nenáročný vstup do mora s vodným rajom pre malé ratolesti. Postarší ľudia dôchodkového veku si v pokojnej priezračnej vode zaplávajú a študenti môžu navštíviť nejeden bar a miestne párty, kde si dosýta zatancujú a užijú nočný život. Cez deň nie je problémom prenajať si auto a prejsť rôznorodú krajinu krížom krážom, pretože ostrov je menších rozmerov. Zistili ste, že vám chýbajú nákupy? V centre Malty na vás čakajú butiky a obchody s originálnou módou, kde si určite vyberiete.
More je na ostrove presne také, aké my Slováci po dlhé roky vyhľadávame. V prázdninových mesiacoch je až neuveriteľne horúce, ale s blížiacou sa jeseňou sa pozvoľna ochladzuje, kúpanie v októbri je na Malte osviežujúcim zážitkom. Pláží tu objavíte nespočetne veľa, ale nie všetky sa pýšia belostným hodvábnym pieskom. Niektoré pobrežia majú skalnaté útesy, na ktorých možno odpočívať rovnako tak dobre, ako na piesku.
Malta mnohým turistom evokuje prostredie exotického Thajska či Maledivov. Niet sa čomu diviť, pretože more je tu priezračne smaragdové a promenády sú obklopené množstvom veľkých paliem. Ostrov si získal mnoho turistov aj vďaka nevídanej čistote, domáci a úrady sa o ostrov dôkladne starajú, čo ho robí zase o kúsok lákavejším miestom. V turistických letoviskách sa stretnete s drobnými obchodíkmi a s útulnými reštauráciami, ktoré ponúkajú prvotriedne miestne špeciality, po ktorých vám na jazyku zostane slastná chuť miestnej kuchyne.

Piesočných pláží je na ostrove pomenej, ale skalnaté útesy nájdete takmer všade, autor: zzmaurogrrPiesočných pláží je na ostrove pomenej, ale skalnaté útesy nájdete takmer všade, autor: zzmaurogrr

La Valetta

Vzhľadom k tomu, že v hlavnom meste Malty dochádzalo v minulosti k stretom najrôznejších kultúr, sa Valetta stala miestom s najväčšou koncentráciou historických pamiatok na svete, kde na rozlohe 55 ha uvidíte 320 pamiatok. Pre milovníkov kultúry a architektúry je centrum ostrova doslova rajom na zemi. Vďaka tejto nevídané tunajšej atmosfére staroveku, bola La Valetta zapísaná do svetového dedičstva UNESCO. Ako rekreačná lokalita nie je oblasť úplne ideálna, ale nezabudnite ju pri dovolenke na ostrove navštíviť.

Letenky

Zamerajte sa na nízkonákladové letecké spoločnosti, s ktorými sa na ostrov dostavíte takmer za „bagateľ“. S Wizzair na Maltu poletíte na pekných 54 €, ostatné aerolínie ponúkajú letenky okolo 95 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Maltu - za ostrovom rozmanitej zábavy bol publikovaný 30. dubna 2013 v 08.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...