Lacné letenky do Španielska - za temperamentnými zvykmi a kultúrou

Tagy:  Španielsko, Madrid, Barcelona, temperament, leto, zápasy, toreador

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Španielska - za temperamentnými zvykmi a kultúrou

Temperamentné krajiny lákajú turistov už od nepamäti a Španielsko teda nie je výnimkou. Horkokrvnosť miestnych obyvateľov nepozná hraníc a odvíja sa od každodenného chodu celých destinácií, ktoré si na svojej bujarej povesti zakladajú práve kvôli značnému turistickému ruchu. Okrem tohto faktu je štát známy svojou rozmanitosťou. Na severe, blízko Andorry nájdete skvostné lyžiarske centrá s najmodernejším lanovým centrom, na najjužnejšom cípe narazíte na prekrásne promenády, lemované kokosovými palmami. Ak zavítate do slnečného Španielska, z početných aktivít budete vyberať a čerpať z ich fantázie aj niekoľko týždňov.

Madrid je právom hlavným mestom Španielska, autor:-jorgeestevezphotoMadrid je právom hlavným mestom Španielska, autor:-jorgeestevezphoto

Slnečné Španielsko

Juhozápadný štát, susedí s „brazílskym“ Portugalskom a elegantným Francúzskom, je kombináciou oboch týchto veľmocí. Metropoly ako je Madrid či Barcelona sa pýšia prvotriednymi butikmi a svojráznymi módnymi prehliadkami v štýle nonšalantného Paríža a s Portugalskom si krajina rozumie vďaka podobnému jazyku a štýlu života á la „ži každý deň, ako by bol tvoj posledný“. Aj napriek tomu, že je tu po celý rok relatívne teplé počasie, krajine dominujú skôr hory, nížiny sa vyskytujú pozdĺž pobrežia, čo je pre letnú turistiku ideálne. Čo sa počasia týka, medzi severom a juhom sú teplotné rozdiely až neuveriteľných 20 stupňov, avšak pre relaxačnú dovolenku je Španielsko trafením do čierneho. Jeho rozloha zasahuje k tropickému pásu, preto si tu príjemných letných teplôt užijete aj začiatkom novembra, čo v iných letoviskách, ako je napríklad preslávené Chorvátsko, neprichádza do úvahy. Kultúru Španielskeho kráľovstva nemožno popísať pár slovami, dokonca ani niekoľkými vetami, ale v skratke sa krajina najviac sústreďuje na priateľský život, čiže usporadúvajú sa najrôznejšie večierky, a samozrejme toreadorské zápasy. Ako zájde bežný človek do kina alebo na divadelné predstavenie, Španieli si užívajú adrenalín v podobe zápasu odvážneho mládenca s rozzúreným býkom. Pre niektorých cudzincov je tento druh „koníčka“ trochu zvrátený, ale u temperamentných Španielov sa nie je čomu diviť, zápasy totiž neodmysliteľne dopĺňajú ich životy už stovky rokov.

Španielsko je krajinou temperamentu a býčích zápasov, autor: sanguedolcesŠpanielsko je krajinou temperamentu a býčích zápasov, autor: sanguedolces

Barcelona

Druhé najväčšie mesto Španielska a zároveň hlavné centrum Katalánska patrí k najnavštevo­vanejším oblastiam celého štátu. Dôvod je veľmi prostý, Barcelona je rodisko slávneho secesného architekta a uznávaného umelca Gaudího, ktorý nechal postaviť populárny kostol Sagrada Familia, podieľal sa na zrodení unikátneho parku v centre mesta a navrhol veľa luxusných víl a súkromných budov. Jeho nevšedný štýl je cítiť na míle ďaleko a utvára tak srdce celej Barcelony. Mesto je lákavé nielen svojou históriou, ale aj skvostným morom s prepychovými hotelmi, vďaka tejto kombinácii si Barcelona vyslúžila milióny fanúšikov z radov nadšených turistov i nepoučiteľných umelcov.

Barcelona je jedným z najnavštevovanejších miest Európy, autor: moyan_brennBarcelona je jedným z najnavštevovanejších miest Európy, autor: moyan_brenn

Madrid

Hlavné mesto Španielska a zároveň monštruóznej metropoly slúži najčastejšie ako ekonomické a obchodné centrum a v neposlednom rade cieľ nákupných horúčok svetovej „smotánky“. Mesto sa vo svete preslávilo predovšetkým profesionálnym futbalovým klubom Real Madrid, ktorý má na svojom konte stovky víťazných gólov a šampionátových pohárov.

Real Madrid je úspešný futbalový klub, autor: the_cherry_kidzReal Madrid je úspešný futbalový klub, autor: the_cherry_kidz

Letenky

Najlacnejšie letenky do Madridu zoženiete od Wizzair za 40 €, vrátane spiatočného letu a letiskových táx. Ostatné aerolínie sú o poznanie drahšie, letenky od nich zakúpite od 120 € a vyššie. Mimo sezónu sa ceny letov znižujú na 80 €.

Najlacnejšie letenky do Španielska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Španielska - za temperamentnými zvykmi a kultúrou bol publikovaný 29. dubna 2013 v 08.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...