Lacné letenky do Portugalska - spoznajte exotiku Európy

Tagy:  Portugalsko, Lisabon, európa, španielsko

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Portugalska - spoznajte exotiku Európy

Portugalsko je krajinou mnohých rozmanitostí. V letných mesiacoch svojim návštevníkom ponúka skvostné pláže, luxusné ubytovanie a nadmieru slnečných dní, ktoré si spríjemníte v priezračnom mori. Na jeseň ani v zime táto juhozápadná oblasť nepatrí k najnavštevo­vanejším krajinám, kúpanie si síce už veľmi neužijete, za to sa môžete vydať za krásami miestnej fauny a flóry a tiež si dlhé hodiny spríjemniť poznávaním nevšednej kultúry a architektonických monumentov. Španielsko aj Portugalsko sú štáty temperamentných jedincov, ktorí sa vám zaručene postarajú o zábavu a nezabudnuteľné zážitky. Ak sa chcete oddať nerušenému odpočinku a zároveň načerpať nové vedomosti, vydajte sa za krásami Portugalska.

Portugalsko oplýva brazílskou exotikou, autor: fontxitoPortugalsko oplýva brazílskou exotikou, autor: fontxito

Prečo práve Portugalsko

Portugalsko svojím počtom obyvateľov dosť úzko pripomína Českú republiku, avšak rozloha krajiny je 92 tisíc km2. Štát sa radí k vyspelejším veľmociam, preto samozrejme zapadá do európskej únie a platí sa tu eurom, aj cez tieto fakty možno s istotou povedať, že je v krajine pomerne lacno, takmer rovnako ako u nás. Portugalsko je oblasťou tak trochu nenápadnou, nedáva o sebe vedieť v podobe demonštrácií, štátnych dlhov ani teroristických útokov, ale napriek tomu je považované za jednu z najexotickejších krajín Európy. Pýtate sa prečo toto prvenstvo získalo? Právom nosí označenie vďaka svojej lokalite, ktorá sa nenápadne vzďaľuje od európskych končín a hlavne vďaka miestnej kultúre, tá je od pradávna považovaná za „sestru“ Brazílie či iných juhoamerických krajín. Preto turistov tak veľmi láka a núti ich k opakovaným návštevám. Čo sa národnostných menšín týka, najväčšie zastúpenie, a to 72%, zaujímajú samozrejme Portugalci, zvyšok tvoria černosi, aziati a tiež belosi, Rómov v krajine nájdeme minimum. Jedným jediným susedom Portugalska je Španielsko, vzťahy spolu udržujú nadštandardné a dohovoria sa medzi sebou asi tak ako Slováci a Česi, čo je pre obe strany nadmieru uspokojivé a výhodné.

Portugalská kultúra je úplne jedinečná, autor: FH MiraPortugalská kultúra je úplne jedinečná, autor: FH Mira

Lisabon

Hlavné mesto Portugalska patrí k navštevovaným turistickým oblastiam už desiatky rokov a vedie si stále lepšie. Po vstupe do európskej únie radíme metropolu k vyspelým európskym mestám s rozvinutou ekonomikou a prvotriednym cestovným ruchom. Najobľúbenejšou časťou mesta je Baixa s približne dvadsiatimi, neuveriteľne pravouhlými ulicami, ktoré tvoria akýsi labyrint. Štvrť vybudoval roku 1755 vtedajší premiér Sebastiao José de Carvalho. Baixa je rajom turistov a nie je to náhoda, miestni občania ju tak vybudovali úplne zámerne, v oblasti nechodí žiadna verejná doprava, dokonca ani taxíky, nájdete tu veľa rozkošných obchodíkov a útulných reštaurácií.

Letenky

S Ryanair sa do Portugalska vypravíte za slušných 40 €, vrátane spiatočného letu a všetkých poplatkov. Ostatné aerolínie vám letenky poskytnú od 55 € a vyššie.

Ubytujte sa v útulnom apartmáne s výhľadom na more, autor: FHMiraUbytujte sa v útulnom apartmáne s výhľadom na more, autor: FHMira

Najlacnejšie letenky do Anglicka ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Portugalska - spoznajte exotiku Európy bol publikovaný 28. dubna 2013 v 08.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...