Lacné letenky do Benátok - romantika nadovšetko!

Tagy:  Benátky, Taliansko, mesto, história, architektúra, romantika, UNESCO, gondola

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Benátok - romantika nadovšetko!

Benátky sú snáď najromantickejším miestom na zemi a kto ich aspoň raz za život nenavštívi, ako by nebol. Mesto sa len tak hemží zamilovanými pármi, prechádzajúcimi sa ruka v ruke útulnými uličkami, čakajúc na gondolu, ktorá ich prevedie týmto okúzľujúcim prostredím. Už mesiace si márne lámete hlavu, kam sa vydať na svadobnú cestu? Chcete si len pár dní oddýchnuť a užiť si so svojím náprotivkom pár príjemných chvíľ? Prestaňte snívať o rozprávkovej dovolenke a svoje dlhoročné sny prežite naplno v Benátkach – raji na zemi.

Centrum Benátok celé stojí na koloch, autor: BierdimpflCentrum Benátok celé stojí na koloch, autor: Bierdimpfl

Hlavné mesto severnej oblasti Talianska, Benátska, je neobyčajné svojou jedinečnou architektúrou. Staršia časť totiž stojí na koloch, ktoré chránia vzácne budovy pred poškodením vysokou vodou, do určitých častí Benátok sa preto nedostanete inak ako loďou. Novšie centrum už bolo vybudované na plytkom brehu. Skôr, ešte v dávnom stredoveku, slúžilo mesto ako obchodná a remeselná sieť, dnes je tu bohatý kultúrny život a vyspelá ekonomika. Na pobreží nájdete významný prístav, spájajúci okolité brehy a na pevnine je letisko s modernými terminálmi a aeroplánmi. Od roku 1987 sa Benátky radia k najnavštevo­vanejším oblastiam vôbec a preto boli toho istého roku slávnostne zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

Benátky sú jedným z najnavštevovanejších miest sveta, autor: flickrewierRBenátky sú jedným z najnavštevovanejších miest sveta, autor: flickrewierR

Prečo práve Benátky?

Možno si kladiete otázku, akým spôsobom sa mesto pričinilo o také množstvo turistov. Odpoveď je úplne jednoduchá. Cudzinci s celého sveta zvyčajne cestujú za tým, čo ľudovo povedané, doma nemajú. Zvyčajne tým jasným cieľom býva more a teplo, ale faktorom, ktorý zaujíma a dosť ovplyvňuje snáď všetky osoby je kultúra. Každý štát, hoci aj nepatrný má svoju vlastnú kultúru, Benátky majú kultúrne dedičstvo a miestnu architektúru tak dokonalú, že celému miestu vdýchnu priateľskú a romantickú náladu a charakter stelesnenej krásy. Vodné kanály sú nevšedné predstavenie, ktoré by aj z obyčajného mestečka vybudovali centrum žiariace originalitou. Komu sa naopak v Benátkach príliš nedarí je pôvodné obyvateľstvo. Vonkajšie obchodíky a tradičné trhy sú síce skvelou formou zárobku, avšak vďaka vysokému cestovnému ruchu sú tu tiež extrémne premrštené nájmy a tie si väčšina Talianov nemôže dovoliť. „Vodné mesto“ sa pýši aj množstvom monumentálnych stavieb ako je napríklad kostol sv. Marka z 11. storočia, Dóžov palác alebo renesančná knižnica či kostol San Giorgio Maggiore z tej istej doby.

Chrám sv. Marka z 11. storočia, autor: Bill SvensonChrám sv. Marka z 11. storočia, autor: Bill Svenson

Letenky

Obrovskú radosť vám ako takmer zakaždým urobia nízkonákladové spoločnosti Wizzair a RyanAir, s nimi sa do prekrásnych Benátok pozriete už za 25 €, vrátane spiatočného letu. Ostatné aerolínie ponúkajú letenky okolo 80 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky do Benátok ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Benátok - romantika nadovšetko! bol publikovaný 27. dubna 2013 v 08.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...