Lacné letenky do Athén - presvedčte sa na vlastné oči o kráse mesta bohov!

Tagy:  Atény, Grécko, hlavné mesto, pamiatky, Akropolis, divadlo, agora, ubytovanie, hotel

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Athén - presvedčte sa na vlastné oči o kráse mesta bohov!

Poznávacích zájazdov nie je nikdy dosť, stále nás obohacujú o nové a zaujímavé informácie, ktoré sú charakteristické pre danú lokalitu. Predĺžený víkend v Paríži pod oslňujúcimi svetlami Eiffelovej veže je akési „klisché“, skúste zamieriť kúsok ďalej na teplý juh a spoznajte krásu mesta bohov. Atény sú presýtené tisícročnou históriou, ktorú poznáme v mnohých podobách od dávnych mýtov a legiend po najnovší „Súboj Titanov“. Pokiaľ si potrpíte na starogrécke chrámy s Iónskymi stĺpmi a trojuholníkovým tympanonom, tu sa ich nebudete môcť nabažiť.

Hlavné mesto Grécka má na svojom konte hneď niekoľko prvenstiev. V prvom rade je považované za kolísku civilizácie, tu sa zrodila väčšina pôvodných remesiel a pochádzali odtiaľto tí najznámejší a najslávnejší filozofi všetkých dôb. Preto bolo po celé tisícročie mesto uctievané nielen ľuďmi, ale údajne aj všemocnými bohmi. Spolu so Spartou tak Atény tvorili kráľovské centrá starovekého Grécka. Dnes už Atény nedržia všetku moc vo svojich rukách, ale ako hlavné mesto Grécka spravujú politické, administratívne a ekonomické orgány.

Panorama hlavného mesta Grécka, Atén, autor: GreenshedPanorama hlavného mesta Grécka, Atén, autor: Greenshed

Pamiatky

Málo kto by mohol povedať, že nepočul aspoň o jednej aténskej pamiatke. Hlavné mesto históriou priamo hýri a pomocou šikovného sprievodcu nazbierate veľa nových poznatkov o tamojšej kultúre.

Akropolis

Jednoznačne najmonstróznejšia stavba celého mesta sa týči na najvyššom kopci Atén. Jej lokalita bola takto zvolená zámerne, chrám pôsobil ako duchovné miesto na uctievanie bohov a prijímanie darov alebo obetí. Akropolis zaujíma obdĺžnikový tvar a je tvorený množstvom dórskych stĺpov s pätkou a bez akéhokoľvek vzoru

Atény sú plné historických stavieb zo staroveku, autor: domoukasAtény sú plné historických stavieb zo staroveku, autor: domoukas

Aténska agora

Slúžiaca pôvodne ako trhovisko plnila nepostrádateľnú funkciu mesta. Starovekí Gréci tu našli potraviny, obuv, odevy alebo „domáce prostriedky“. Schôdzky si tu tiež vyjednávali vtedajšie hlavy štátu k neoficiálnym schôdzam a poradám. V dnešnej dobe je pôsobenie agory už celkom iné, miestnym občanom poskytuje administratívne služby, súdy a iné verejné záležitosti.

Aténska agora, skoršie trhovisko, dnes slúži na administratívne účely, autor: Ian W. ScottAténska agora, skoršie trhovisko, dnes slúži na administratívne účely, autor: Ian W. Scott

Dionýzovo divadlo

Centrum tej najväčšej kultúry nájdete hneď po Akropolou. Okrem klasických celovečerných predstavení, v ktorých hrali samozrejme iba muži, tu každoročne miestni obyvatelia bujarými hostinami oslavovali boha Dyonýsa. Dnes už divadlo neslúži ku kultúrnym účelom, ale len ako turistická atrakcia.

Ubytovanie

Ubytovať sa v meste bohov môžete celoročne buď v klasických hoteloch alebo v apartmánoch s vlastným bazénom či terasou, tie sú vhodné v horúcich letných mesiacoch.
Luxusnejším variantom je Athens Atrium hotel so štyrmi hviezdičkami v príjemnej mestskej lokalite. Jedna noc vás stojí približne 80 €. Ak chcete ušetriť, ubytujte sa v hoteli Carolina s dvomi hviezdičkami. Za jednoduchšie vybavenie izby s izbovou službou zaplatíte okolo 55 €.

Letenky

Lufthansou sa do Atén dopravíte za 212 €, vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. České Aerolínie ponúkajú ceny leteniek od 215 €.

Najlacnejšie letenky do Atén ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Athén - presvedčte sa na vlastné oči o kráse mesta bohov! bol publikovaný 26. dubna 2013 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...