Letenky do Peru - za kultúrou dávnych Inkov

Tagy:  Peru, lima, história, Inkovia, kultúra, horniny, pohoria, poľnohospodárstvo, hospodárstvo, bavlna, cukrová trstina, ryža

Sponzorované odkazy:

Letenky do Peru - za kultúrou dávnych Inkov

Južná Amerika je atraktívna nielen svojim tropickým podnebím, ale prevažne tajomnou kultúrou a historickými pamiatkami, ktoré naozaj stoja za poznanie. Zvlášť pre nás Európanov je táto oblasť extrémne zaujímavá, pretože tamojšie obyvateľstvo, zvyky a náboženské zameranie sa líši o sto percent. V skorších dobách sa zájazdy do latinskej Ameriky zdali prakticky nemožné a nereálne, dnes sa do týchto exotických končín môžeme pozrieť za príjemné peniaze a stráviť tu nerušené okamihy so svojimi najbližšími a užiť si leňošenie na pláži či poznávacie výlety. Ak patríte k nadšeným cestovateľom a európske zákutia vás už ničím neprekvapia, vydajte sa za krásami Južnej Ameriky, konkrétne do historického Peru.

Stavby dávnych Inkov, autor: espanoltravelStavby dávnych Inkov, autor: espanoltravel

Niečo málo o Peru

Juhoamerický štát, susediaci s Bolíviou, Brazíliou, Čile, Kolumbiou a Ekvádorom sa tiahne od juhu na sever a obývajú ho z polovice priami potomkovia dávnych Inkov. Vzhľadom k faktu, že obyvatelia žijú skromným životom po vzore svojich predkov a stretávajú sa s nezamestnanosťou, krajina patrí k najchudobnejším oblastiam celého amerického kontinentu. Vďaka tomu tu nie je príliš rozvinutý cestovný ruch a vznikajú politické nepokoje.

Štát je rozdelený na tri územné celky, pričom západ tvorí púšť Atacama, ktorá sa pýši piesočnými dunami. Ďalej na juh je pobrežie prevažne skalnaté so súvislým pásmom hôr, tie lákajú milovníkov horolezectva ku zdolaniu. Celé Peru je skôr hornaté, než nížinaté, preto sa tu príliš nedarí poľnohospodárstvu ani hospodárstvu, najvyššia hora, nazývajúca sa Huascarán meria 6768 metrov.

Síce je Peru skôr tropické, ale vrcholky hôr sú pokryté snehom, autor: perez03Síce je Peru skôr tropické, ale vrcholky hôr sú pokryté snehom, autor: perez03

Vďaka veľkému počtu hornín je peruánska klíma rozdelené do niekoľkých podnebných pásov. Na púšťach pri pobreží Tichého oceánu je podnebie chladné a suché vďaka vplyvu Huboldtovho prúdu. Sever krajiny je skôr suchý a horúci a príčinou je jav El Nino. V severovýchodnej časti krajiny, ktorá spadá do Amazonskej nížiny, je po celý rok horúce a suché podnebie. Hlavné mesto Lima je v januárových obdobiach letnou destináciou, ale v júli má len 16 stupňov.

Najrozšírenejším druhom obživy je v krajine pastierstvo a pestovanie obchodných plodín, ako je bavlna alebo cukrová trstina, na živobytie obyvatelia Peru pestujú ryžu. Pretože je krajina hornatého pôvodu, poľnohospodárstvom sa uživí len okolo 20% občanov.

Letenky

Peru sa neradí k typicky turistickým destináciám, preto nemôžete počítať s extra lacnými letenkami. Aerolínie obvykle ponúkajú letenky do Peru za okolo 790 €, ale dnes prichádzajú letecké spoločnosti so špeciálnymi zľavami a akciami, pre ktoré stojí za to vycestovať do latinskej Ameriky. Aerolinka Iberia vám teraz ponúka najlacnejšie letenky na trhu a to za 557 € aj so spiatočným letom a s prestupom v krásnom Paríži.

Snehové vrcholky a priezračné jazero, autor: perez03Snehové vrcholky a priezračné jazero, autor: perez03

Najlacnejšie letenky do Peru ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Peru - za kultúrou dávnych Inkov bol publikovaný 23. dubna 2013 v 08.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...