Letenky do Bruselu - navštívte sídlo európskej únie

Tagy:  Brusel, belgicko, európa, európska únia, kultúra, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Letenky do Bruselu - navštívte sídlo európskej únie

Hlavné mesto Belgicka nie je navštevované pre svoje historické pamiatky či monumentálne stavby, ale svoj obdiv si získalo predovšetkým ako centrum európskej únie. Ak si nepotrpíte na politiku, nezúfajte a takmer miliónovú metropolu rovnako navštívte. Zavítajte do miestnych nákupných centier a zón, vyskúšajte si nevšedné atrakcie a pokochajte sa zeleňou, ktorú si užite v jednom z monštruóznych mestských parkov. Brusel je skrátka mesto mnohých kompromisov a rôznorodých aktivít.

Brusel je mestom zelene, ruchu a kultúry, autor: leslieblueBrusel je mestom zelene, ruchu a kultúry, autor: leslieblue

Aj cez všetky tieto pozitíva, je Brusel považovaný za akúsi sestru Paríža a roky žije v tieni „úspešnejšej“ metropoly. Medzi Bruselom a Parížom nájdeme mnoho podobností ako sú veľké bulváre, luxusné nákupné triedy, ošumelé hotely, malé bistrá, rušnú automobilovú a MHD prevádzku. Brusel, keď ho lepšie spoznáte, je však oveľa srdečnejší, otvorenejší, pokojnejší a romantickejší. Asi práve preto bolo mesto vybrané a zvolené sídlom európskej únie, čím sa dostalo do podvedomia prakticky celému svetu a vyslúžilo si celkom právom prívlastok najkozmopolitnejšie mesto Európy. Za nie úplne kladnú stránku možno považovať fakt, že sa sem sťahuje čoraz väčší počet prisťahovalcov, čo spoznáte vďaka preľudneným reštauráciám a rôznorodým rečiam, ktoré počúvate všade okolo vás. Bruselčania milujú chaos. Najviac túto slabosť pre zmätky môžeme zblízka spoznať v automobilovej doprave, najmä ak ideme sami autom.
Čo sa historickej architektúry týka, miestni obyvatelia nie sú jej veľkým fanúšikom. S radosťou sa zbavujú okázalých a secesných stavieb, najmä Victora Hortu, ktoré nahrádzajú modernými stavbami futuristického rázu. Prenájmy bytov vás v metropole taktiež dvakrát nepotešia. Vďaka prívalu cudzincov sa ceny bytov, aj tých v okolí hlavného mesta, vyšplhali až k neuveriteľným sumám. Väčšina Belgičanov, ktorí pracujú v centre preto býva v satelitných mestečkách, kde si môžu dovoliť aj vlastný dom.

Brusel je sídlom európskej únie, autor: bansezshorthBrusel je sídlom európskej únie, autor: bansezshorth

Letenky

Ceny leteniek, hoci tých nízko nákladových nie sú až také nízke, lebo Brusel patrí všeobecne k drahším destináciám a vyhľadávaným cieľovým staniciam. Absolútne a bezkonkurenčne najlacnejšie letenky zaobstaráte od spoločnosti Ryanair, ktoré stoja neuveriteľných 16 €. Aerolínie Wizzair ponúkajú letenky za príjemných 48 €, vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Od ostatných firiem zakúpite letenky od 80 € a vyššie.

Najlacnejšie letenky do Bruselu ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Bruselu - navštívte sídlo európskej únie bol publikovaný 21. dubna 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...