Letenky do Brazílie - opaľujte sa na preslávenej Copacabane

Tagy:  Brazília, južná amerika, latinská amerika, more, kultúra, architektúra, rio de janeiro, karneval

Sponzorované odkazy:

Letenky do Brazílie - opaľujte sa na preslávenej Copacabane

Južná Amerika je snáď od pradávna lákadlom nejedného vášnivého cestovateľa. Západný kút Amerického kontinentu zahaľuje hmla najrôznejších tajomstiev, ktoré utvárajú úplne unikátnu históriu tamojších obyvateľov a ich kultúr. Ak ste sa rozhodli miestnu krajinu prebádať krížom krážom, nezabudnite svoje fotoaparáty zaplniť fotografiami z atraktívnej Brazílie. Táto nádherná krajina oplýva panenskou krajinou dažďových pralesov, ale aj ekonomicky vyspelými mestami s množstvom nákupných centier a luxusných hotelových komplexov. Dovolenka v Brazílii nie je len o poznávaní, ale aj o požadovanom relaxe, ktorého si na vyhlásených plážach užijete dosýta.

Socha Krista sa týči nad mestom, autor: espertusSocha Krista sa týči nad mestom, autor: espertus

Pár informácií o Brazílii

Ako iste viete, Brazília sa nachádza na južnej pologuli druhého najväčšieho kontinentu, presnejšie povedané, v Latinskej Amerike. Na väčšine územia prevláda tropické podnebie, na juhu subtropické. V čase, keď v Európe prevláda zima a sychravo, v Brazílii môžete očakávať krásne teplé počasie, toto klimatické usporiadanie je ideálne k naplánovaniu slnečnej dovolenky, keď je tu sychravo a nevľúdne. Najzáživnejšia a najžiarivejšia je krajina na prelome roka a okolo Veľkej noci, v období karnevalu, ten je v Brazílii považovaný za najväčšiu udalosť roka a jeho účastníci za bohatú výstroj utratia stovky eur. Bohatý a monštruózny karneval je skutočným zážitkom, ktorý stojí za pozornosť. Odpočívanie a kúpanie pri mori si užite na slávnej pláži Copacabana, ktorá ponúka tie najprepychovejšie hotely a apartmány v okolí. Ak si zariadite all inclusive službu, bude o vás postarané ako v rozprávke. Brazília tiež oplýva nemalou dávkou kultúry a architektonicky zaujímavých stavieb, ktoré nájdete ako v metropole Rio de Janeiro, tak aj v jej okolí, dôkazom je napríklad svetoznáma stavba Ježiša Krista, týčiacia sa vysoko nad mestom. Ďalším lákadlom je futuristická architektúra hlavného mesta Brasilia z dielne Oskara Niemeyera alebo mesto Salvador da Bahia s koloniálnym šarmom, ktorého historické jadro je chránené organizáciou UNESCO.

Brazília sa pýši dažďovými pralesmi, autor: orientuscestovatelBrazília sa pýši dažďovými pralesmi, autor: orientuscestovatel

Letenky

S absolútne najlacnejšími letenkami do Brazílie prišla spoločnosť Alitalia, ktorá sa v posledných mesiacoch pýši jednou skvelou ponukou za druhou. Za spiatočnú letenku vrátane všetkých letiskových poplatkov zaplatíte 620 €. S Lufthansou sa do slnečného Rio de Janeira pozriete za príjemných 635 €. Ak sa práve nachádzate v Barcelone, do Brazílie môžete odletieť za neuveriteľných 415 €.

Najlacnejšie letenky do Brazílie ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Brazílie - opaľujte sa na preslávenej Copacabane bol publikovaný 20. dubna 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...