Lacné letenky na Miami - spoznajte kultúru južnej Floridy

Tagy:  Miami, florida, amerika, USA, klíma, vzdelanie

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Miami - spoznajte kultúru južnej Floridy

Amerika je dávnym snom drvivej väčšiny obyvateľov, obzvlášť pre nás Slovákov sa západná pologuľa stala lákadlom v podobe odlišnej kultúry, lacných odevov a nekonečných mrakodrapov. Dennodenne vídame zahraničné filmy s anglickými titulkami, ktoré nám dávajú jasne najavo, aký je v USA blahobyt. Na každom rohu číha kaviareň Starbucks, značkové butiky, v ktorých nakúpite za polovicu a mnoho celebrít známych z hollywoodskych trhákov sa prechádza bulvárom akoby nič. Pre väčšinu z nás je tento svet o 360 stupňov rozdielny, než ten náš, preto sme pokrokovou Amerikou tak nadšení. Nie každý kút je ideálny pre strávenie dovolenky, ale nájdu sa oblasti, ktoré sa vám zaryjú hlboko do pamäte, také je napríklad Miami.

Miami je rajom ekonomiky, kultúry a vzdelania, autor: anonymonkMiami je rajom ekonomiky, kultúry a vzdelania, autor: anonymonk

Prečo práve do Miami?

Najväčšie mesto Floridy nie je len oázou krásnych paliem a priezračného oceánu, vďaka svojej vyspelej ekonomike sa vyznačuje ako centrum dopravy, kultúry, vzdelania, médií, umenia, zábavy a medzinárodného trhu. Nebyť vytrvalých a zvedavých turistov, ťažko by sa Miami dočkalo takého úspechu. V centre mesta tiež nájdete najväčšiu koncentráciu bánk v celej Amerike, nemusíte mať preto strach, že by ste v metropole skončili bez financií, leda by ste ich minuli za prepychový vzhľad filmovej „star“ alebo v miestnych baroch a kasínach, ktorých je v celej oblasti požehnane. Hlavnými obyvateľmi sú tu samozrejme Američania, avšak v posledných päťdesiatich rokoch bol zaznamenaný masívny prísun prisťahovalcov z Mexika a latinskej Ameriky. Miami väčšina ľudí pozná pre svoj úchvatný vzhľad, flóru tvoria monštruózne palmy v hojnom počte, pláže lemujú prakticky celé mesto a vďaka vysokému kapitálu si mesto mohlo dovoliť rekonštrukciu väčšiny mestských domov, na ruiny a chátrajúce budovy tu preto narazíte len zriedka kedy.

Klíma

Pre letnú prázdninovú dovolenku alebo odreagovanie v zimných mesiacoch je Miami ideálnym kandidátom. Pýtate sa prečo? Odpoveď je úplne jasná, mesto sa nachádza v tropickom pásme a preto sa stretnete iba s teplým podnebím. Letá sú dlhé a občas vlhké, zimy sú veľmi krátke a skôr suché, ojedinele sa stretnete s dažďom a zrážkami, ale o snehových vločkách môžete len snívať.

Miami beach je jednou z najslávnejších pláží sveta, autor: KleerteamMiami beach je jednou z najslávnejších pláží sveta, autor: Kleerteam

Vzdelanie

Miami je rajom veľkého počtu štátnych, súkromných škôl, ale hlavne prestížnych univerzít. Američania celého sveta sem prichádzajú za štúdiom na rímskokatolíckych a židovských školách, ktoré majú meno. Jedna z mála verejných vysokých škôl je Florida International University, ponúkajúca desiatky interaktívnych odborov pre „múdre hlavy“, súkromné ​​školy sú rovnako žiadané aj napriek tomu, že vyžadujú pomerne vysoké školné. Tí najchytrejší študenti majú možnosť získať kvalitné štipendium, ktoré im pokryje náklady na bývanie, stravu a dokonca dopravu.

Letenky

Absolútne najlacnejšie letenky poskytuje spoločnosť Alitalia a to za bezkonkurenčných 373 €, ostatné aerolínie si účtujú okolo 553 € a v sezóne až 790 €.

Najlacnejšie letenky na Miami ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Miami - spoznajte kultúru južnej Floridy bol publikovaný 13. dubna 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...